Laukos
Lauku sēta

Dobelē sākas Ceriņu svētki0

Sākot no šodienas, Dobelē trīs dienas norisināsies Ceriņu svētki, kas šogad īpaši ar to, Dobeles pilsētai aprit 100 gadi. Trīs dienu garumā gan pilsētas centrā, gan Ķestermeža estrādē, gan Dobeles Ceriņu dārzā notiks dažādi pasākumi bērniem un pieaugušajiem. Svētki sāksies šodien ar Dobeles, Auces, Tērvetes novadu bērnu un jauniešu interešu izglītības pulciņu lielkoncertu Ķestermeža estrādē.

Savukārt sestdiena, 27. maijs, ir svētku galvenā diena, kā katru gadu tradicionāli sāksies ar “Lielo tirgu” Tirgus laukumā un “Bērnu rīts”, kura laikā uzstāsies bērnudārza “Zvaniņš” audzēkņi un Liepājas leļļu teātris, notiks diskotēka kopā ar “Smaidu darbnīcu” un citi pasākumi jaunākai paaudzei. Laukumā pretī veikalam “Maxima” visas dienas garumā noritēs sporta kluba “Gold Barbel” jubilejas kausa 2017 izcīņa – sacensības bērniem; amatieru, sportistu sacensības spēka trīscīņā un spiešanā guļus.

Pēc svētku gājiena dāvana visiem Dobeles novada iedzīvotājiem un svētku viesiem – MC orķestra un Ivo Grīsniņa Grīšļa koncertprogramma, pēc tam elpu aizraujošs Streetbike Freestyle šovs. Pēcpusdienā ar Dobeles novada amatiermākslas kolektīvu koncertu Dobeles stacijā piestās LV – 100 Ekspresi, ar kuru Dobelē iebrauks vairāk kā 100 amatiermākslas kolektīvu dalībnieki. Plkst. 18.00 sāks skanēt klasiskās mūzikas koncerts Pētera Upīša Ceriņu dārzā, bet mazliet vēlāk pilsētas centrā Nakts skrējiena dalībniekus ar tempermentīgiem bungu ritmiem iesildīs Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņi. Svētku kulminācijā bungu un dūdu skaņas, dejas, gaismu šovs un uguņošana, īsi pirms pusnakts brīvdabas kino, bet pēc tam nakts balle kopā grupu “Laika upe”.

Dienas gaitā Evaņģēliski luteriskās baznīcas dārzā Dobeles novada pagasti un Amatu māja aicinās darboties radošajās darbnīcās un Dobeles novada centrālā bibliotēka piedāvās Brīvdabas lasītavu. Visas dienas garumā būs iespēja piedalīties dažādās atrakcijās – radio vadāmo mašīnu trase, virvju trase, karuseļi, biedrības “Piedzīvojuma Gars” aktivitātes, Andžeja Grauda bungu skolas meistarklase u.c.

Svētdien, 28. maijā Tirgus laukumā notiks “Latvijas labumu tirgus”, pūtēju orķestra “Dobele” un viesu mākslinieku koncerts, pankūku rīts, kā arī dažādas citas aktivitātes.

LA.lv