Laukos
Graudkopība

“Dobeles dzirnavniekam” ražošanas tehnoloģiskās līnijas piegādās kompānija “Mühlenbautechnik Bruckmann”0

Foto: “Dobeles dzirnavnieks”

Graudu pārstrādes uzņēmumam “Dobeles dzirnavnieks” pastas un Bio graudu pārslu ražošanas tehnoloģiskās līnijas piegādās Vācijas kompānija “Mühlenbautechnik Bruckmann”, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Vācu uzņēmums “Mühlenbautechnik Bruckmann” ir uzvarētājs starp četriem pretendentiem katrā no diviem “Dobeles dzirnavnieka” izsludinātajiem iepirkumu konkursiem par inovatīvas pastas ražošanas tehnoloģiskās līnijas un Bio graudaugu pārslu ražošanas tehnoloģiskās līnijas piegādi un tā līgumcena katrā no iepirkumu konkursiem ir 6,446 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka divu uzņēmuma patlaban realizēto vērienīgo attīstības projektu kopējais investīciju apmērs ir 30 miljoni eiro. Viens no projektiem paredz izveidot Bio graudu pirmapstrādes un pārstrādes infrastruktūru Dobelē, bet otrs – līdz 2020.gadam izveidot inovatīvu pastas ražošanas līniju. Abos attīstības projektos ieguldītās investīcijas tiks atpelnītas aptuveni 7-8 gadu laikā.

“Pēc projekta īstenošanas uzņēmumā pārstrādāto bioloģisko graudu apjoms pārsniegs 40 000 tonnu, kas ir sešas reizes vairāk nekā 2017.gadā. Paredzams, ka vairāk nekā 95% uzņēmumā saražoto graudaugu pārslu tiks eksportētas, tādējādi būtiski veicinot augstas pievienotās vērtības produktu eksportu un sniedzot iespēju Latvijai ieņemt konkurētspējīgu pozīciju pasaules bioloģisko produktu tirgū,” viņš sacīja. Tikmēr Latvijā audzēto bioloģisko graudu īpatsvars piecu gadu laikā pēc projekta realizēšanas varētu augt par septiņiem procentpunktiem.

Amsils atgādināja, ka “Dobeles dzirnavnieks” mērķis, atklājot jaunu, inovatīvu pastas ražotni, ir nostiprināt savu kā lielākā pastas ražotāja pozīciju Ziemeļeiropā un Latviju pasaules līmenī pozicionēt kā vietu, kur ražo īpaši kvalitatīvus pārtikas produktus ar augstu pievienoto vērtību. Izveidotā pastas ražošanas līnija ļaus produktu klāstu papildināt ar jauniem pastas veidiem, veicinot uzņēmuma produktivitāti un konkurētspējas pieaugumu ārvalstu tirgos.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka “Dobeles dzirnavnieks” speciālisti kompānijas izaugsmes nolūkā ir izstrādājuši arī jaunu produktu specifikācijas un ražošanas tehnoloģijas, kuru ieviešana ražošanā ļaus vēl vairāk paaugstināt kvalitātes standartus, kā arī piedāvāt plašāku un sarežģītāku pastas produktu sortimentu, tai skaitā funkcionālo pārtiku.

Tāpat kompānija tuvākajos gados plāno kļūt par Baltijā lielāko bioloģisko graudu pilna pārstrādes cikla uzņēmumu, izveidojot bioloģisko graudu pirmapstrādes un pārstrādes infrastruktūru. Projekts paredz izveidot laboratoriju, izbūvēt graudu pieņemšanas, priekšattīrīšanas, pirmapstrādes tehnoloģijas un jaunus uzglabāšanas torņus, kā arī izveidot atsevišķu bioloģisko graudaugu pārslu ražotni un aprīkot to ar iekārtām.

“Dobeles dzirnavnieks” 2018.gadā strādāja ar 117,35 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 9,8% – līdz 3,766 miljoniem eiro.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Dobeles dzirnavnieks” ir reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3,817 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ar 93,99% akciju ir Igaunijas graudu ražotājs “Tartu Mill”. “Dobeles dzirnavnieka” galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

LA.lv
LA
LA.LV
Laukos
Pētījums: Baltijas iedzīvotājiem uzturā pārāk maz dārzeņu un graudaugu 1
14 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Baltijas lauksaimnieki jaunajiem ES vadītājiem pieprasa taisnīgu tiešmaksājumu sadali
14 stundas
GS
Gundega Skagale
Laukos
Ik sezonu – 400 beigti roņi. Kā risināt zvejnieku un dzīvnieku konfliktu?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Vienīgajā kemphila ciematā Latvijā Arnis un Ieva Zundas jauniešiem sniedz māju izjūtu
5 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Turpmāk valdīs cikloni: laika prognoze 7 dienām
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pūce sasauc preses konferenci
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Talsos apbrīno un smejas par “meistardarbu”
3 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
REPORTĀŽA: Kā Sanktpēterburgā atvadījās no Marisa Jansona
4 stundas