Laukos
Bizness

“Dobeles dzirnavnieks” attīstībā plāno ieguldīt desmit miljonus eiro0


AS “Dobeles Dzirnavnieks” ražotā produkcija.
AS “Dobeles Dzirnavnieks” ražotā produkcija.
AS “Dobeles Dzirnavnieks” ražotā produkcija.

Latvijā lielākais graudu pārstrādes uzņēmums AS “Dobeles dzirnavnieks” šogad plāno ieguldīt desmit miljonus eiro graudu uzglabāšanas, pieņemšanas un pirmapstrādes jaudu palielināšanā, informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Viņš pastāstīja, ka uzņēmums ir sācis īstenot investīciju projektu, kas paredz uzcelt papildus 12 graudu uzglabāšanas bunkurus ar 54 000 tonnu kopējo uzglabāšanas jaudu. Tāpat paralēli kompānija sākusi īstenot vēl vienu investīciju projektu, kas paredz papildus piecu mitro graudu uzglabāšanas bunkuru būvniecību. Paredzēts arī uzbūvēt vēl vienu graudu kalti un īstenot virkni mazāku pasākumu iekšējās efektivitātes palielināšanai.

Uzņēmums šogad Dobelē plāno sākt pieņemt arī bioloģiski audzētus graudus un veikt to pirmapstrādi.

Pēc Amsila teiktā, visus minētos projektus plānots īstenot šogad un lielāko daļu no tiem plānots realizēt līdz jaunajās graudu ražas sezonas sākumam. Patlaban investīciju projekti ir būvniecības stadijā.

Tāpat viņš atzīmēja, ka “Dobeles dzirnavnieks” investīciju apmērs pēdējo 7-8 gadu laikā ir pārsniedzis 80 miljonus eiro, uzņēmumam vidēji gadā attīstībā investējot 10 miljonus eiro. Par investīcijām laikā no 2010.-2017.gadam atjaunots dzīvnieku barības autoparks, iegādātas jaunas fasēšanas līnijas miltiem, tapušas jaunas mīksto kviešu dzirnavas, izveidota pirmā lieljaudas īsformas makaronu ražotne Latvijā, jauna beztaras miltu glabātuve. Tāpat investīcijas devušies iespēju iegādāties industriālo spageti līniju, cieto jeb “durum” šķirnes kviešu dzirnavas, jaunu pārslu līniju, modernizēt elevatoru un palielināt graudu uzglabāšanas kapacitāti, kā arī uzbūvēt jaunu noliktavu gatavajai produkcijai un koģenerācijas staciju.

Jau vēstīts, ka “Swedbank” piešķīrusi “Dobeles dzirnavniekam” kredītu, lai uzņēmums 2018.gadā uzbūvētu 15 jaunus graudu uzglabāšanas torņus un izveidot kalti. Graudu uzglabāšanas torņu projekta investīcijas ir aptuveni 4,1 miljons eiro, tostarp “Swedbank” piešķīrusi aizdevumu 3,5 miljonu eiro apmērā. Papildus tam kompānija iesniegusi projektu Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai, kā arī ieguldīs paša uzņēmuma līdzekļus.

Uzņēmumā pašlaik ir divi elevatori un pieci graudu uzglabāšanas torņi ar kopējo kapacitāti 160 tūkstoši tonnu. Plānotais projekts paredz 12 jaunu graudu torņu būvniecību ar 54 000 tonnu kopējo uzglabāšanas jaudu, trīs mitro graudu torņu būvniecību ar kopējo uzglabāšanas jaudu 10 000 tonnu, kā arī jaunas graudu kaltes izbūvi. Tādējādi plānots palielināt graudu uzglabāšanas jaudu, bet par aptuveni 30% efektivizēt graudu pieņemšanas procesu.

Tāpat ziņots, ka “Dobeles dzirnavnieks” 2016.gadā strādāja ar 89,771 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,4 reizes – līdz 2,713 miljoniem eiro.

“Dobeles dzirnavnieks” ir reģistrēts 1991.gadā, un ir starp 50 lielākajiem Latvijas uzņēmumiem pēc apgrozījuma. Kompānijas apmaksātais pamatkapitāls ir 3,78 miljoni eiro un uzņēmuma lielākais akcionārs ar 93,99% akciju ir Igaunijas graudu ražotājs AS “Tartu Mill”. “Dobeles dzirnavnieka” galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

LA.lv