Laukos
Bizness

“Dobeles dzirnavnieks” būvēs 15 jaunus graudu torņus un kalti; investīcijās – septiņi miljoni eiro0

Foto: “Dobeles dzirnavnieks”

AS “Dobeles dzirnavnieks” nākamgad graudu pieņemšanas, uzglabāšanas un pirmapstrādes jaudas palielināšanā plāno ieguldīt vairāk kā septiņus miljonus eiro, uzbūvējot 15 jaunus graudu uzglabāšanas torņus, kapacitāti palielinot par 64 000 tonnu, kā arī izveidojot vēl vienu graudu kalti.

Kā portālu laukos.lv informēja uzņēmumā, 2018.gadā tiks uzbūvēti 12 graudu torņi, kuru kopējā uzglabāšanas jauda būs 54 000 tonnas, un trīs mitro graudu torņi, kuru uzglabāšanas jauda būs 10 000 tonnas, kā arī jauna graudu kalte. Noslēdzot šo vērienīgo investīciju projektu, kopējā graudaugu uzglabāšanas kapacitāte sasniegs vairāk nekā 230 000 tonnu graudu.

“Uzņēmuma graudu pārstrādes apjomi ik gadu pieaug. Pagājušajā gadā atklājām jaunu pārslu ražotni, nupat noslēdzām investīciju projektu ar mērķi dubultot tās jaudu. Paredzam, ka jau nākamgad pārstrādāsim vairāk nekā 250 000 tonnas graudu, tāpēc paralēli attīstām un pilnveidojam graudu pieņemšanu, uzglabāšanu un pirmsapstrādi, jo efektīva kvalitatīvu izejvielu nodrošināšana ir ražošanas pamats” norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Viņš arī teica, ka projekta realizācijai plānots piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, izmantot aizņēmumu bankā, kā arī ieguldīt uzņēmuma līdzekļus.

Šogad “Dobeles dzirnavnieks” ražu pieņēma ne tikai Dobelē, bet arī Aucē un Gulbenē, kā arī vasaras sākumā tika pabeigta graudu uzglabāšanas torņu izbūve Dobelē, ieguldot 6,5 miljonus eiro. Tas ievērojami palielināja uzņēmuma graudu uzglabāšanas kapacitāti, kas patlaban ir vairāk nekā 160 000 tonnas.

“Dobeles dzirnavnieks” pieņem, uzglabā un pārstrādā mīkstos un cietos kviešus, rudzus, miežus, auzas un tritikāli, kā arī rapsi, griķus, zirņus un pupas. Tā kā ir audzis pieprasījums gan pēc bioloģiski ražotas pārtikas, gan dzīvnieku barības, uzņēmums arī pieņem bioloģiski audzētas pārtikas auzas un bioloģiski audzētus lopbarības kviešus, miežus, tritikāli, zirņus un pupas. Ražotājs lielāko daļu no graudaugiem pārstrādā, daļu realizē nepārstrādātā veidā vai uzglabā.

Kā ziņots, uzņēmums 2016.gadā strādāja ar 89,771 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa augusi 2,4 reizes – līdz 2,713 miljoniem eiro, liecina “Firmas.lv” dati, ,

“Dobeles dzirnavnieks” ir viens no vadošajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tā galvenie darbības virzieni ir kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana. “Dobeles dzirnavnieks” dibināts 1994.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 3,78 miljoni eiro. Kopš 2008.gada uzņēmuma kapitāldaļu īpašnieks ir Igaunijas miltu pārstrādes uzņēmums “Tartu Mill”.

LA.lv