Bizness, Graudu pārstrāde

“Dobeles dzirnavnieks” ieguldīs 102 850 eiro graudu uzglabāšanas torņu iekārtu montāžā

Latvijā lielākais graudu pārstrādes uzņēmums AS “Dobeles dzirnavnieks” ieguldīs 102 850 eiro graudu uzglabāšanas torņu iekārtu montāžas darbos, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kompānijas izsludinātajā iepirkumu konkursā par graudu uzglabāšanas torņu iekārtu montāžas darbu veikšanu starp pieciem pretendentiem uzvarējusi specializētā celtniecības-montāžas sabiedrība “Dzirnakmens”, kuras līgumcena ir 102 850 eiro (85 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa).

Investīciju projektu plānots īstenot līdz šā gada 31.jūlijam, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Jau vēstīts, ka “Swedbank” piešķīrusi “Dobeles dzirnavniekam” kredītu, lai uzņēmums 2018.gadā uzbūvētu 15 jaunus graudu uzglabāšanas torņus un izveidot kalti. Graudu uzglabāšanas torņu projekta investīcijas ir aptuveni 4,1 miljons eiro, tostarp “Swedbank” piešķīrusi aizdevumu 3,5 miljonu eiro apmērā. Papildus tam “Dobeles dzirnavnieks” iesniedzis projektu Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai, kā arī ieguldīs paša uzņēmuma līdzekļus.

Uzņēmumā pašlaik ir divi elevatori un pieci graudu uzglabāšanas torņi ar kopējo kapacitāti 160 tūkstoši tonnu. Plānotais projekts paredz 12 jaunu graudu torņu būvniecību, kuru kopējā uzglabāšanas jauda būs 54 000 tonnu, trīs mitro graudu torņu būvniecību ar kopējo uzglabāšanas jaudu 10 000 tonnu, kā arī jaunas graudu kaltes izbūvi. Tādējādi plānots palielināt ne tikai graudu uzglabāšanas jaudu, bet arī par aptuveni 30% efektivizēt graudu pieņemšanas procesu.

Tāpat ziņots, ka “Dobeles dzirnavnieks” 2016.gadā strādāja ar 89,771 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,4 reizes – līdz 2,713 miljoniem eiro.

“Dobeles dzirnavnieks” ir reģistrēts 1991.gadā, un ir starp 50 lielākajiem Latvijas uzņēmumiem pēc apgrozījuma. Kompānijas apmaksātais pamatkapitāls ir 3,78 miljoni eiro un uzņēmuma lielākais akcionārs ar 93,99% akciju ir Igaunijas graudu ražotājs AS “Tartu Mill”. “Dobeles dzirnavnieka” galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

Pievienot komentāru