Laukos
Bizness

“Dobeles dzirnavnieks” ieguldīs divus miljonus eiro graudu uzglabāšanas torņos0

Foto: “Dobeles dzirnavnieks”

Latvijā lielākais graudu pārstrādes uzņēmums AS “Dobeles dzirnavnieks” graudu uzglabāšanas torņu un iekārtu iegādē plāno ieguldīt vairāk nekā divus miljonus eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

“Dobeles dzirnavnieks” ir iecerējis ieguldīt 2,178 miljonus eiro (1,8 miljonus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN)) graudu uzglabāšanas torņos, kā arī plāno iegādāties graudu uzglabāšanas torņu iekārtas par 546 200 eiro (451 405 eiro bez PVN).

Graudu uzglabāšanas torņus uzņēmumam piegādās starp pieciem pretendentiem uzvarējusī kompānija “VOKA”, savukārt iepirkumu konkursā par graudu uzglabāšanas torņiem starp četriem pretendentiem par uzvarētāju atzīta Dānijas kompānija “Crocus” v/Ejvind Møller”.

Graudu uzglabāšanas torņus iecerēts uzstādīt līdz šā gada 31.jūlijam, bet iekārtas līdz šā gada 31.augustam, piesaistot finansējumu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Jau ziņots, ka “Dobeles dzirnavnieks” šogad graudu pieņemšanas, uzglabāšanas un pirmapstrādes jaudas palielināšanā plāno ieguldīt vairāk nekā septiņus miljonus eiro.

Kompānijā pērn novembrī informēja, ka tostarp 2018.gadā kompānija plāno uzbūvēt 12 graudu torņus, kuru kopējā uzglabāšanas jauda būs 54 000 tonnu, trīs mitro graudu torņus, kuru uzglabāšanas jauda būs 10 000 tonnu, kapacitāti palielinot par 64 000 tonnu, kā arī izveidot vēl vienu graudu kalti. Noslēdzot investīciju projektu, kopējā “Dobeles dzirnavnieka” graudaugu uzglabāšanas kapacitāte sasniegs vairāk nekā 230 000 tonnu graudu.

Tāpat vēstīts, ka “Dobeles dzirnavnieks” 2016.gadā strādāja ar 89,771 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,4 reizes – līdz 2,713 miljoniem eiro.

“Dobeles dzirnavnieks” ir reģistrēts 1991.gadā, un tā apmaksātais pamatkapitāls ir 3,78 miljoni eiro. uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

LA.lv