Laukos
Bizness

“Dobeles dzirnavnieks” investē 1,5 miljonus eiro graudu pārslu ražošanas jaudas kāpināšanā0

Foto LETA

AS “Dobeles dzirnavnieks” investējis 1,5 miljonus eiro pārslu ražotnes jaudas palielināšanā, līdz ar to uzņēmums spēs pārstrādāt 50 000 tonnas graudu gadā, kas ir teju divreiz vairāk nekā līdz šim.

“Šā gada sākumā pieņēmām lēmumu par ražotnes jaudas palielināšanu. Nepieciešamās papildu iekārtas ir uzstādītas un jau nākamā gada sākumā ražošanas apjomus šajā līnijā dubultosim. Graudaugu pārslas ir nākotnes produkts – veselīgas, ātri un ērti pagatavojamas, ideāli piemērotas steidzīgajam laika ritumam un cilvēku vajadzībām.” norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Viņš arī informēja, ka patlaban no realizētā pārslu apjoma aptuveni 80% veido eksports. Pārslas tiek eksportētas uz 25 valstīm, galvenie tirgi ir Skandināvijas valstis, Vācija, Polija, Ēģipte, Nīderlande u.c. Līdz ar pārslu ražotnes jaudas palielināšanu plānots nākamgad eksporta apjomu palielināt.

Ražotnē top 14 graudaugu pārslu produkti, no kuriem pilngraudu auzu, kviešu, rudzu un miežu pārslas, griķu un rīsu pārslas, ātri vārāmās auzu pārslas, kā arī trīs, četru un piecu graudu pārslu maisījumi ir sertificēti atbilstoši Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmai “Kvalitatīvs produkts” jeb Zaļajai karotītei. Jaunajā līnijā ražo arī pirmos uzņēmuma ekoloģiskās līnijas produktus: eko griķu, pilngraudu auzu un ātri vārāmās auzu pārslas. Tuvākajā nākotnē sortimentu papildinās vēl citas pārslas un pārslu maisījumi.

Tāpat uzņēmuma vadītājs akcentē, ka “Dobeles dzirnavnieka” prioritāte ir vietējo izejvielu izmantošana ražošanā.

“Ražotnes jaudas palielināšana nozīmē, ka graudus mums vajadzēs vēl vairāk, tāpēc turpināsim tikpat aktīvi sadarboties ar vietējiem zemniekiem, sniedzot konsultācijas un veidojot abpusēji veiksmīgu sadarbību. Veiktās investīcijas arī ļaus uzņēmumam nākamgad kāpināt kopējos graudu pārstrādes apjomus par 10%, kopumā sasniedzot 250 000 tonnu gadā,” prognozēja Amsils.

Jauno pārslu ražotni “Dobeles dzirnavnieks” oficiāli atklāja aizvadītā gada novembrī. Tās izveidē tika investēti 6,4 miljoni eiro, piesaistot arī Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Kopš 2010.gada AS “Dobeles dzirnavnieks” kopumā attīstībā ir investējis 65 miljonus eiro. Patlaban uzņēmumā strādā 280 darbinieki.

kā liecina “Firmas.lv” dati, uzņēmums 2016.gadā strādāja ar 89,771 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa augusi 2,4 reizes – līdz 2,713 miljoniem eiro,

“Dobeles dzirnavnieks” ir viens no vadošajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tā galvenie darbības virzieni ir kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana. “Dobeles dzirnavnieks” dibināts 1994.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 3,78 miljoni eiro. Kopš 2008.gada uzņēmuma kapitāldaļu īpašnieks ir Igaunijas miltu pārstrādes uzņēmums “Tartu Mill”.

LA.lv