Laukos
Graudkopība

“Dobeles dzirnavnieks”: Latvija šogad var gatavoties jaunai graudu rekordražai0

Foto: “Dobeles dzirnavnieks”

Uz graudu cenu kāpumu tuvākajā laikā nevar cerēt, jo daudzās lielajās graudus audzējošajās valstīs šogad solās būt laba graudu raža, tāpēc to cenas šogad drīzāk varētu kristies, aģentūrai LETA prognozēja graudu pārstrādes uzņēmuma “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

“Latvijai apkārt lielajos tirgos, piemēram, Krievijā sējumiem ir ļoti labi apstākļi, tāpēc zemnieki ir palielinājuši arī apsētās platības. Tas nozīmē, ka tur arī ir labas ražas potenciāls. (..) Lielajos tirgos Francijā, Vācijā graudi ir pārziemojuši ļoti labi. Ja šie ražas apmēri būs lieli, būs spiediens uz cenām,” sprieda Amsils, piebilstot,

ka pie pašreizējiem laika apstākļiem nevar cerēt, ka graudu cena šogad pasaulē un līdz ar to arī Latvijā kāps, bet gan drīzāk samazināsies.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka zemnieki zemākas cenas var kompensēt ar lielāku ievākto graudu apmēru.

“Lielāks ražas apmērs tonnu ziņā atsver to cenu. Tas pats ir arī situācijās, kad graudi padevušies zemākas kvalitātes – zemnieks zemākas kvalitātes dēļ varbūt nesaņems kādu eiro, bet, ja ievākto graudu būs vairāk, zemnieks būs ieguvējs,” teica Amsils.

Viņš skaidroja, ka arī Latvijā pērn rudenī bija ļoti labvēlīgi apstākļi ziemāju sējai – graudu ražu izdevās operatīvi novākt un bija ļoti garš ziemāju sējas periods, kas ir pozitīvi, jo tie ir ražīgāki par vasarājiem.

Tamdēļ ir ļoti daudz tādu zemnieku, kuri nav atstājuši platības vasarājiem, jo apsējuši visas savas platības ar ziemājiem.

Pēc viņa teiktā, Latvijā galvenie riski saistībā ar ziemāju potenciāli veiksmīgu pārziemošanu ir aizvadīti, jo turpmāk sinoptiķi nesola lielu salu un lauki šobrīd izskatās labi. Tādējādi ir potenciāls lielam ievāktās ražas apmēram, ja laika apstākļi krasi nepasliktināsies.

“Latvija šogad var gatavoties jaunai graudu rekordražai,” viņš pauda.

LETA jau ziņoja, ka “Dobeles dzirnavnieks” apgrozījums 2017.gadā bija 113,722 miljoni eiro, kas ir par 26,7% vairāk nekā 2016.gadā, bet “Dobeles dzirnavnieka” peļņa pieauga par 53,9% un sasniedza 4,174 miljonus eiro.

Dati par uzņēmuma finanšu rezultātiem 2018.gadā vēl nav apkopoti.

Saistītie raksti

“Dobeles dzirnavnieks” ir reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3,818 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas “Tartu Mill”.

“Dobeles dzirnavnieka” galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
2 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
2 dienas
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO, VIDEO: Atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa 1
6 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mati ceļas stāvus, uzzinot, ka emigrējuši jau esot 600 tūkstoši… 3
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
7 stundas
LE
LETA
Sports
Ankipāns: Par vēlu atradām savu spēli
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Britu ministrei bažas par Krievijas mēģinājumiem ietekmēt priekšvēlēšanu kampaņu
5 stundas