Laukos
Bizness

“Dogo” izdevies par 60% kāpināt pārdošanas apjomus 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto

Dzīvnieku barības ražotājs AS “Tukuma Straume”, kam šā gada augustā tika aizliegts tirgot zīmola “Dogo” suņu barību, pēc šī aizlieguma atcelšanas nepilna mēneša laikā
kāpinājis barības pārdošanas apjomus par vairāk nekā 60%, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Līdz ar to “Tukuma Straumei” izdodas tuvināties jau iepriekš definētajai iecerei – līdz gada beigām atgriezties pie kādreizējiem realizācijas apjomiem un tirgot “Dogo” visās lielākajās tirdzniecības ķēdēs un lielveikalos.

“Uzticēšanās produktam, kura kvalitāti atzinušas divas neatkarīgas laboratorijas, arvien pieaug, tādējādi skaidrāk iezīmējas iespēja sasniegt uzņēmuma uzstādīto mērķi līdz gada beigām atjaunot produkcijas realizāciju pirmskrīzes līmenī,” norāda Podnieks.

Vienlaikus viņš atgādina, ka “Tukuma Straume” juristi tuvākajā laikā nāks klajā ar rezultātiem izpētei, kuras uzdevums bija noskaidrot, kas ir atbildīgs par kļūdainajām analīzēm, kuru rezultātā pieņemtais lēmums uzņēmumam radīja vairāku miljonu eiro zaudējumus.

Jau ziņots, ka PVD oktobra sākumā atcēla visus ierobežojumus “Dogo” un “Ņau ņau”, kā arī izejvielu izplatīšanai, jo no Austrijas laboratorijas saņemtie analīžu rezultāti liecināja, ka izmeklētajos barības paraugos neatļautā viela karbamīds (urīnviela) nav konstatēts.

Tāpat PVD pieprasīja Dānijas laboratorijai skaidrojumu, vai uzņēmuma “Tukuma straume” ražotās barības paraugi, kurus šī laboratorija izmeklēja iepriekš un kuros tika konstatēts karbamīds, izmeklēti ar atbilstošu metodi.

Tāpat vēstīts, ka PVD barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” 17.augustā konstatēja karbamīdu, bet 25.augustā arī citos laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos “Tukuma straume” ražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos tika konstatēta šī viela, kā dēļ tika aizliegta uzņēmuma produkcijas tirdzniecība. Vēlāk “Tukuma straume” saņēma neatkarīgas, akreditētas un starptautiskas laboratorijas “Agrolab Group” analīžu rezultātus, kuri neapliecināja karbamīda esamību uzņēmuma ražotajā barībā suņiem un kaķiem.

Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv