Laukos
Bizness

“Dogo sāga”. Ražotājs pārbaudījis tikai vienu no aizturētajām barības partijām0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Publicitātes foto

Autors: Kate Šterna

AS “Tukuma Straume” šonedēļ nāca klajā ar paziņojumu par neatkarīgā Vācijas laboratorijā veiktām sausās suņu barības paraugu analīzēm. Neuzticoties un pat apšaubot Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) veikto oficiālo analīžu rezultātus, uzņēmums nolēmis pasūtīt neatkarīgu pārbaudi un šobrīd uzstāj, ka nevienā no ražotnes piedāvātajiem suņu un kaķu barības veidiem nav un nevar būt piesārņots ar urīnvielu, jeb karbamīdu.

PVD ziņo, ka dienesta rīcībā ir jauna informācija. Uzņēmums, kas ražo sauso barību suņiem un kaķiem “DOGO” un “Ņau-Ņau”, laboratoriski ir pārbaudījis tikai vienu no tām gatavās barības partijām un izejvielām, kuru laboratorisko pārbaudi ir veicis PVD. Pārējie Vācijas laboratorijai nosūtītie un tur testētie ir dažādu citu izejvielu paraugi, kurus uzņēmumam ir tiesības un pienākums paškontroles ietvaros pārbaudīt.

“Tukuma Straumes” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks jau iepriekš medijiem ir norādījis, ka ir bijuši precedenti ar kļūdainiem analīžu rezultātiem un tādēļ tika pieņemts lēmums veikt neatkarīgu ekspertīzi. No savas puses PVD uzsver, ka zinātniskajā institūtā “BIOR” pasūtītās un veiktās analīzes ir pareizas un dienests var balstīties tikai uz šajā valsts iestādē realizētās testēšanas rezultātiem, kas tās pašas barības partijas paraugā uzrāda karbamīdu.
PVD darbību balsta uz valsts uzraudzības ietvaros izmeklēto paraugu rezultātiem un izvērtē to atbilstību normatīvajiem aktiem. Neskatoties uz to, ka ražotājs ir publiski paziņojis, ka minētajā barībā nav karbamīda, kā arī citu kaitīgo vielu, PVD uzstāj, ka “Tukuma straumei” jāturpina to partiju izņemšana no apgrozības, kurās oficiālās kontroles ietvaros ņemtajos paraugos ir konstatēts karbamīds, norādīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Tiek ziņots, ka uzņēmums turpina ar karbamīdu piesārņotās barības atsaukšanu no tirdzniecības un to ir dokumentāli apliecinājis PVD. Arī dienests, pieejamo resursu robežās, informē veikalus, pieprasot izņemt no tirdzniecības piesārņotās barības partijas.

Saistībā ar “Tukuma Straumes” mēģinājumiem noliegt PVD veikto analīžu rezultātu ticamību un pat apvainojumiem vietējā ražotāja nomelnošanā, PVD pārstāve I.Meistere atgādināja iestādes vadības atbildi: uzņēmumam ir saistoši PVD lēmumi. Ja uzņēmums tos nepilda, dienests var uzsākt administratīvā pārkāpuma lietvedību.

Jau ziņots, ka pircēji var doties uz veikalu un atdot “DOGO” vai “Ņau-Ņau” barības maisus gan atvērtā, gan aizvērtā veidā, taču obligāti ir jāuzrāda čeks.

LA.lv