Laukos
Bizness

Dogo sāga. Tiesu darbi par neslavas celšanu “Tukuma straumei” turpināsies aprīlī0

Foto: Karīna Miezāja

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien sāka skatīt pēc suņu barības “Dogo” ražotāja AS “Tukuma straume” ierosināto civilprasību par neslavas celšanu, bet lieta līdz galam vēl netika izskatīta, jo pēc atbildētāju lūguma tajā tika pasludināts pārtraukums līdz nākamā gada 4.aprīlim, informēja atbildētāju advokāts Egīls Radziņš.

Viņš norādīja, ka šodienas tiesas sēdē atbildētāji lūdza pasludināt pārtraukumu, jo “Tukuma straume” tiesai bija iesniegusi vairākus prasības pieteikumus gan par papildu liecinieku pieaicināšanu, gan par prasības būtības izmaiņām. Tādēļ atbildētājiem esot nepieciešams papildu laiks, lai iepazītos ar jaunajiem materiāliem, kā arī sagatavotu rakstveida atbildes.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pērnā gada 19.oktobrī ierosināja lietu pēc “Tukuma straumes” pieteikuma pret 17 fiziskām un juridiskām personām – veterinārārstiem – par 458 411 eiro solidāru piedziņu.

Kā iepriekš informēja uzņēmumā, prasības pamatā ir ražotāja lūgums tiesai pārtraukt un aizliegt atbildētāju prettiesisku rīcību, kas izpaužoties kā negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpums, izplatot nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par uzņēmumu un tā ražoto preču kvalitāti. Spēkā paliek arī uzņēmuma lūgums tiesai no visiem atbildētājiem solidāri piedzīt tam nodarītos zaudējumus 458 411 eiro apmērā.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks apgalvoja, ka Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) izteikumi masu medijos ir nepamatota nomelnošana, kas esot skaidrojama ar prasības iesniegšanu tiesā.

LVB pārstāve Lita Konopore iepriekš norādījusi, ka, pētot saslimušos suņus, atklājies saistošs faktors, kas izrādījies kopīgs vairāk nekā 90% suņu, proti, viena ražotāja sausā suņu barība. Iespējamība saslimt, ēdot konkrētā zīmola barību, vērtējama kā ļoti augsta, septembrī konferencē ziņoja pētījuma autori. Saslimšana suņiem sākusies pēc tam, kad tos sākts barot ar konkrēto barību, bet suņiem, kam barība nomainīta uz citu, slimības simptomi pakāpeniski mazinājusies. Līdzīgi saslimšanas gadījumi konstatēti arī suņiem Igaunijā, un arī šie suņi ēdināti ar tā paša zīmola barību, norādīja pētnieki.

Slimība uzliesmoja 2015.gada martā, pēc tam konstatēti vairāk nekā 100 saslimšanas gadījumi.

Līdz šim veiktajās barības analīzēs nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt barības vada dilatācijas izraisītājas, līdz ar to Zemkopības ministrija, kā arī ražotājs noliedz barības saistību ar saslimšanu, uzsverot, ka nav konstatēts neviens kritērijs, kura dēļ varētu teikt, ka suņu saslimšanā ir vainojama barība.

Jau ziņots, ka Pārtikas un veterinārais dienests oktobra sākumā atcēla visus “Tukuma straume” iepriekš piemērotos ierobežojumus suņu barības “Dogo” un kaķu barības “Ņau ņau”, kā arī izejvielu izplatīšanai, jo no Austrijas laboratorijas “Osterreichische Agentur fur Gesundheit und Ernarungsicherheit GmbH” saņemtajos analīžu rezultātos neatļautā viela karbamīds (urīnviela) nebija konstatēta.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv