Bizness, Graudu pārstrāde

“Dogo” suņu barībā atrasta neatļauta viela – karbamīds

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzņēmuma AS “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” (partijas numurs (kods) 2870; derīguma termiņš – 29.06.2018.) konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu.

Uzņēmums šobrīd atsauc piesārņoto barības partiju no tirgus, savukārt PVD aicina suņu īpašniekus pārskatīt savus suņu barības krājumus un neizmantot ēdināšanā “Dogo ar mājputnu gaļu” barību ar iepriekš minēto partijas numuru un derīguma termiņu.

Piesārņotās partijas apjoms ir 31 tonna, no kuras tirdzniecībā, pēc uzņēmuma sniegtās informācijas, nonākušas aptuveni 2/3. Atsauktā barības partija uzņēmumam būs jāiznīcina.

Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār, jo var dzīvniekiem izsaukt organisma saindēšanos.

6 Komentāri

 1. Kāpēc lai neražotu? Ir taču, kas pērk. Pieprasījums ir, tāpēc pērk. Tā iet, ka pa lēto grib pabarot dzīvnieku. Paši ar salmus vien ēd?

 2. Nu ēda mans 50 kg smagais sunītis Dogo ,kopš viņu sāka ražot.Un nomira 13 gados no vecuma.
  Tagad jaunulim,jau otrais gads,arī ēd dogo un nedomāju citu pirkt.
  Tikai no paša sākuma ,kā kucēnam ,kamēr izauga ,pirkām speciālo ,junioriem.domāto.
  Kāpēclai pirktu citu?
  Domāju ,ka ir suņi ,kas nejēgā pieēdas ,neuzdzer ūdeni un barība paliek pusceļā uz kuņģi,barības vadā.tur tad notiek tā staipīšanās ,ja tas atkārtojas.
  Neklausu ieteikumiem,ka jādod pēc normas,bet savējam vienādiņ dodu,lai var ēst cik grib.Viņš zin ,ka netrūks un ēd cik vajag ,nevis pierijas,kad tikko iebērts.

Pievienot komentāru