Laukos
Bizness

“Dogo” tirgošana pilnībā atsākta ; uzņēmums gatavs piedzīt miljonu eiro zaudējumus0

Patlaban visi veikali, kuriem ir līgums ar AS “Tukuma straume” par suņu barības “Dogo” tirgošanu un kuri bija apturējuši tirdzniecību pēc skandalozā gadījuma ar karbamīdu, atsākuši šīs barības tirgošanu, informē uzņēmumā.

“Arī tie 18 veikali visā Latvijā, kas kļūdaino analīžu rezultātā pieņemtā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) lieguma izplatīt “Dogo” pārtrauca tā tirdzniecību, atsākuši to tirgot. Uzņēmums pateicas visiem tirgotājiem, kuri novērtē “Dogo” augsto kvalitāti un nepārtrauca sadarbību arī pēc PVD rīkojuma izņemt no tirdzniecības konkrētas suņu barības “Dogo” un kaķu barības “Ņau ņau” partijas. Veikali ir gatavi jaunam sadarbības posmam pēc tam, kad ir noskaidrojies pārpratums ar Dānijas laboratorijā veiktajām kļūdainajām analīzēm,” teikts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā.

Kā norāda “Tukuma straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks, uzņēmumā vērsās daudzi klienti, kuri interesējās, kur var iegādāties “Dogo”, no kuras tirdzniecības atsevišķi veikali atteicās kļūdaino analīžu dēļ pieņemtā PVD lieguma dēļ. “Esam pateicīgi, ka mūsu sadarbības partneri ir palikuši mums uzticīgi un pēc pārpratuma noskaidrošanas atsākuši tirdzniecību,” akcentē uzņēmuma vadītājs.

“”Tukuma straumes” juristi veic darbības, lai noskaidrotu, kas ir atbildīgs par kļūdainajām analīzēm, kuru rezultātā tika pieņemts lēmums, kas radīja vairāku miljonu eiro zaudējumus. Uzņēmums ir gatavs tiesas ceļā piedzīt zaudējumus,” norāda Straume.

Tā kā minēto zīmolu kvalitāti un nekaitīgumu dzīvniekiem apliecinājušas divas neatkarīgas laboratorijas, uzņēmums izvirzījis mērķi līdz gada beigām atgūt tirgus pozīcijas iepriekšējā pirmskrīzes līmenī, kā arī iekarot jaunus eksporta tirgus.

Jau ziņots, ka PVD 2.oktobrī atcēlis visus iepriekš uzņēmumam piemērotos ierobežojumus suņu barības “Dogo” un kaķu barības “Ņau ņau”, kā arī izejvielu izplatīšanai, jo no Austrijas laboratorijas “Osterreichische Agentur fur Gesundheit und Ernarungsicherheit GmbH” saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka izmeklētajos barības paraugos neatļautā viela karbamīds (urīnviela) tomēr netika konstatēts.

Jau ziņots, ka PVD pieprasījis Dānijas laboratorijai skaidrojumu, vai uzņēmuma “Tukuma straume” ražotās barības paraugi, kuros tika konstatēts karbamīds, izmeklēti ar atbilstošu metodi – 435, nevis 420 nanometru viļņu garumu, ņemot vērā acīmredzamo analīžu rezultātu atšķirību, kas veidojas, testējot importa zīmolu dzīvnieku barības paraugus ar vienu vai otru metodi.

Tāpat vēstīts, ka PVD “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” 17.augustā konstatēja karbamīdu, bet 25.augustā PVD karbamīdu konstatēja arī citos laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos “Tukuma straume” ražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos.

Vēlāk “Tukuma straume” saņēma neatkarīgas, akreditētas un starptautiskas laboratorijas “Agrolab Group” analīžu rezultātus, kuri neapliecināja karbamīda esamību uzņēmuma ražotajā barībā suņiem un kaķiem.

Karbamīds ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār.

LA.lv