Laukos
Bizness

“Donai” pērn apgrozījuma un peļņas kāpums0

Foto – Shutterstock

Maiznīca “Dona” pagājušajā gadā strādāja 3,207 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 78% un sasniedza 73 091 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

“Donas” valdes priekšsēdētājs Kārlis Zemešs atzina, ka kopumā kompānijas finanšu rezultāti aizvadītajā gadā ir vērtējami pozitīvi. Vienmēr varētu vēlēties vairāk, bet, ņemot vērā lielo konkurenci nozarē, kurā “Dona” strādā un salīdzinoši mazās eksporta iespējas, rezultāti ir labi.

Uzņēmums galvenokārt tirgo produkciju Latvijā, taču nelielus produkcijas apmērus realizē arī ASV un Lielbritānijā. Turpretī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā uzņēmuma produkcija nav pieejama, jo kompānija pamatā ražo rudzu maizi un saldskābmaizi, kuras garšas īpatnību ziņā katrā valstī ir citādākas.

‘Dona” vadības ziņojumā arī atzīmēts, ka 2017.gadā kompānija plāno strādāt pie esošo tirgus daļu noturēšanas, jaunu pircēju meklēšanas, kā arī produkcijas reklāmas un iepakojuma. Iecerēts izstrādāt arī jaunus, konkurētspējīgus produktus, kā arī ieguldīt investīcijas jaunu ražošanas pamatlīdzekļu iegādē.

“Dona” dibināta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 38 400 eiro. Uzņēmums uz pusēm pieder divām privātpersonām – Mairai Tauriņai un Valdai Golubovai.

LA.lv