Bizness, Finanses

Drīzumā slēgs Āgenskalna tirgu

Āgenskalna tirgus paviljons.

AS “Rīgas Centrāltirgus” (RCT) valde, izvērtējot Āgenskalna tirgus vēsturiskā paviljona tehnisko stāvokli un tirdzniecības sarūkošās tendences tajā, pieņēmusi lēmumu gatavot Pārdaugavas vecāko un lielāko tirgu visaptverošai rekonstrukcijai, portālu laukos.lv informēja RT pārstāvis Ivars Jakovels.

Ņemot vērā iecerēto darbu apjomu un veidu, rekonstrukcijas projekta realizēšanas laikā tirdzniecības process Āgenskalna tirgū tiks pārtraukts, sākot ar 2018. gada 1. janvāri.

Šobrīd veikti tehniskie priekšdarbi, lai esošo tirdzniecību varētu saglabāt līdz šā gada nogalei. Rekonstrukcijas laikā visiem tirgotājiem un tirgus darbiniekiem tiks piedāvātas darba un tirdzniecības vietas Centrāltirgū.

“Mēs esam ieinteresēti ne vien saglabāt, bet arī attīstīt tirgus tradīcijas Pārdaugavā. Šobrīd esam guvuši dokumentāru apstiprinājumu tam, ka Āgenskalna tirgus rekonstrukcija vairāk nav atliekama, bet tās realizācijai tirdzniecība šajā vietā uz laiku apturama. Jau šobrīd aktīvi strādājam kopā gan ar mūsu uzņēmuma akcionāru, gan arī ar Rīgas domes Attīstības departamentu un Īpašuma departamentu, meklējot labāko variantu lielā darba paveikšanai,” norādīja RCT valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.

RCT 2016. gada 1. aprīlī pārtrauca Āgenskalna tirgus apakšnomas līgumu, lai novērstu tirgus vēsturiskās ēkas tehniskā stāvokļa turpmāku pasliktināšanos vai degradēšanos. Pēc tirgus pārņemšanas, nodrošinot kvalificētu būvniecības ekspertu piesaisti tirgus ēku un telpu apsekošanai, saņemts Būvniecības valsts kontroles biroja atzinums par ēkas tehnisko izpēti, kā arī šobrīd tiek veikta tās padziļināta tehniskā izpēte.

Plānots, ka tirgus rekonstrukcijas laikā vēsturiskajam paviljonam tiks veikta ēkas konservācija, bet rekonstrukcijas ietvaros plānota pilnvērtīga renovācija, sakņu paviljona piebūves demontāža un tirgus atklātās teritorijas pārbūve.

Patlaban vēl nav zināms, kad Āgenskalna tirgus atsāks darbu pēc rekonstrukcijas.

Āgenskalna tirgus ir vecākais, plašākais un tradīcijām bagātākais Pārdaugavas tirgus, kas tika atklāts 1925. gadā. Tā kopējā platība ir 8,3 tūkstoši kvadrātmetru. Āgenskalna tirgus paviljona projektu izstrādāja Rīgas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Āgenskalna tirgus ēkai raksturīgs 20. gadsimta sākuma racionālais jūgendstils.

RCT ir 100% Rīgas Domei piederoša akciju sabiedrība, kas pārvalda un apsaimnieko pašvaldības nekustamos īpašumus Rīgas pilsētas teritorijā – Centrāltirgu, Vidzemes tirgu, Āgenskalna tirgu un tirgu “Latgale”.

10 Komentāri

  1. Artis Druvenieks ir ušaka ieliktenis. To pašu pēc laiciņa paziņos par Vidzemes tirgu………Jau tagad Vidzemes tirgus ir pārtaisīts par auto satāvvietu pašā pilsētas centrā……….Nekādi darbiņi , lai atjaunotu šo tirgu nenotiek- solīja atjaunot nodedzināto gaļas paviljonu un citus labus “darbiņus”, bet nekas vairāk par solījumiem NENOTIEK. Pat tirgus direktors-vārdā Igors ir ieliktenis , kas nerunā un nepārvalda valsts valodu. Īsts burta kalps Rīgas domei un nekas vairāk.Labi, ka Vidzemes tirgus ir Tautai dāvināts un viņiem būs ļoooooti jānopūlās, lai Tautai to ATŅEMTU!

    1. Nu ko var jēli dirst, visur vadošos amatos cilvēki salasa savu komandu. Pajautā sev, un godīgi arī atbildi. Ja tu būtu peikšņi mērs, nu tak ar laiku arī apkārt sev salasītu savus Jankas, Pēteris , un ttl.

  2. Izpēte vēl nav beigusies,bet jau slēgs?Nojauks sakņu paviljonu,kas būs tā vietā?Secinājums,kādam vajadzīgs tas placis.Štrunts par tautas ērtībām!

  3. Nu ko var jēli dirst, visur vadošos amatos cilvēki salasa savu komandu. Pajautā sev, un godīgi arī atbildi. Ja tu būtu peikšņi mērs, nu tak ar laiku arī apkārt sev salasītu savus Jankas, Pēteris , un ttl.

    1. Visa valsts pārvalde, valsts uzņēmumi, aģentūras, it visur. Viens pamatīgs “ģimenes uzņēmums”. Krustu šķērsu saprecējušies, guļ, rads rada galā. Tev apnicis uz visu taupīt? Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! https://goo.gl/yfrtlJ

  4. Izpēte vēl nav beigusies,bet jau slēgs.Nojauks sakņu paviljonu,jo kādam ļoti vajag to placi.Kā tad ,lai tiek pie plača?Iemesls atrasts,štrunts par cilvēku ērtībām.Padomāsim dziļāk,kāpēc slēdz to ,kas celts latvijas laikā?

  5. jau vairākus gadus tur, manuprāt, mēģina visus idzīt, aidzīt, izdzenāt, manuprat un esmu lielā pārliecībā par savām iedomām, ka tur uzcels Maximu, tāds čujs vienk

  6. Kad tirgus pārvaldi pārņēma AS “Rīgas Centrāltirgus” (RCT) valde, tad arī sākās “tirdzniecības sarūkošās tendences” ar stipri palielinātu īres maksu. Kāds ir uzlicis savu kaulaino aci. Tik vienkārši tas nenotiks. Iedzīvotāji jau vāc parakstus pret tirgus likvidēšanu. Tā shēma mums visiem ir labi zināma. Vispirms itkā remontē, bet tad ar galiem ja vairākkārt pārdots.

Pievienot komentāru