Politika, Subsīdijas

Drona iegāde un auto remonts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem plūdu skarto teritoriju apsekošanai ir saskaņots ar FM

Drona iegāde un auto remonta izmaksas no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem plūdu skarto teritoriju apsekošanai ir saskaņots ar Finanšu ministriju (FM), šodien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Valdība šodien akceptēja no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” izmaksāt 14,87 miljonus eiro Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem. Tāpat no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem segti neparedzēti izdevumi 111 585 eiro apmērā, kas Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram (LLKC) un Lauku atbalsta dienestam (LAD) radušies, klātienē apsekojot plūdu skartās teritorijas.

Saistībā ar ārkārtējās situācijas teritorijās veiktajiem apsekojumiem 2017.gada septembrī un oktobrī LAD zaudējumi aprēķināti 98 300 eiro apmērā. Lielākos LAD izdevumus veido apsekošanā iesaistīto cilvēku atalgojums, tomēr izdevumus radījusi arī drona iegāde par 4568 eiro un automašīnu remontdarbi 3916 eiro apmērā.

Reizniece-Ozola apstiprināja, ka drona iegādes un autoremonta izdevumu segšana no programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ir saskaņota ar FM, jo Zemkopības ministrija (ZM) šos izdevumus pamatoja ar institūciju kapacitātes stiprināšanu, lai precīzāk izvērtētu, kuriem zemniekiem būtu sniedzams valsts atbalsts.

Vaicāta, vai tomēr drona iegādi un auto remonta izmaksas nevarēja segt no ZM vai iestāžu iekšējie resursiem, Reizniece-Ozola atzina, ka FM parasti rūpīgi izskata katras ministrijas pieprasījumu, tāpēc, ticamākais, ka ZM ir spējusi atbildēt uz jautājumiem par minētajām izmaksām.

“LAD un LLKC darbs nav vienkāršs, jo viņi nestrādāja attālināti, bet apsekojumus veica uz vietas, lai noteiktu, vai postījumu apmērs ir tāds, kā tos norādījuši zemnieki. Būtu nepareizi LAD un LLKC ekspertiem sēdēt Rīgā un mēģināt saprast postījumu apmēru,” uzsvēra finanšu ministre.

Pievienot komentāru