Tehnika, Universālā tehnika

“Druvas” saimniekam jāalgo naktssargs. Nozagti jau divi traktori

Latvijas un Lietuvas pierobežā pieaug lauksaimniecības tehnikas zādzību skaits. Neskatoties uz dažādajām drošības sistēmām, zemnieki atzīst, ka garnadžu priekšā jūtas bezspēcīgi, ceturtdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Nelūgtie ciemiņi zemnieku saimniecībās sāka parādīties līdz ar robežas atvēršanu, tad arī masveidā sāka pazust lauksaimniecības tehnika. Par zagļu upuri kļuvis arī piena lopkopis Mairis Grandbergs. “Kaimiņi redzēja, ka traktors aizbrauc, veikli bija zvans un es skrēju pakaļ. Visu nakti pa Lietuvu dzenājoties pakaļ, no rīta atradu. Zagļi bija jau pamukuši, traktors kādus 100 metrus mežā no ceļa bija iedzīts.” Notikušais bija tieši pirms gada, un kopš tā laika drošības sistēma fermā tika pastiprināta. “Ir daudzas negulētas naktis pēc šī gadījuma, jo pie katra signāla, kas nāk par katru kustību, diemžēl ir arī viltus signāli, nākas celties, braukt un skatīties.”

Zemnieku saimniecības “Druvas” saimniekam Vidmantam Krapauskim tā nepaveicās kā kaimiņam. “Es to visu piedzīvoju desmit gadus atpakaļ. Gada laikā aizdzina vienu traktoru, pēc tam bija ielaušanās šķūnī, kur tehnika stāv. Pēc tam [traktoru] “Belarus” aizdzina.” Šobrīd jau viss sapirkts vietā un vēl ar lielāku vērienu, tāpēc izdarīts viss maksimālais, lai nodrošinātos pret zagļiem. “Man ir arī naktssargs fermā, kas citur nav, bet man ir. Tā faktiski ir spiesta lieta.”

Zemnieki paši un arī apkārtējie redzējuši, ka fermas regulāri novēro. “Kaimiņš kalnā dzīvo. Teica, ka ir redzējis busu, kur viens vīrs stāv ar binokli un uz šo pusi skatās. Pērn ražas laikā mēs vienu mašīnu, kura aizdomīgi stāvēja krustojumā un skatījās, paši pavadījām līdz robežai.”

Zādzībās zemnieki vaino kaimiņus lietuviešus, lai gan atzīst, ka, visticamāk, arī pašu bāleliņi iesaistīti. Zemnieki šīs problēmas sakarā jūtas bezspēcīgi. “Mēs te pamesti “pasaules” malā, neviens mūs nesargā, pašiem nākas sevi sargāt,” saka Grandbergs, atzīstot, ka uz policiju nepaļaujas. “Vienkāršāk taču pilsētā ir uzrakstīt soda kvīti, ka nepareizi apstājies, nekā braukt naktī meklēt.” Tikmēr Krapauskis saka, ka viņam traktoru pat piedāvājuši atpirkt. “Man piedāvāja traktoru atpirkt par lielu naudu. Tad, kad uzrakstīju policijā iesniegumu, visi zvani beidzās – zemtekstu paši sapratīs, kas gribēs.”

Lauksaimniekus pārstāvošās organizācijas uzskata, ka viennozīmīgi ir jāpastiprina policijas spēki pierobežā. “Parasti šīs tehnikas vienības aizdzen pirms sezonas vai sezonas laikā. Tad lauksaimniekiem šīs apdrošināšanas summas neko neizsaka, jo mums traktortehniku vajag, lai varētu apstrādāt laukus un saimniekot. Vairumā gadījumu šī tehnika caur Latvijas un Lietuvas robežu aizceļo jau tālāk nezināmā virzienā – vai Austrumeiropā vai tehnika [tiek] iztirgota rezerves daļās,” saka biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Tomēr šī ir pirmā reize, kad lauksaimnieku palīgā saucieni sadzirdēti. Šonedēļ valdošās koalīcijas partijas saistībā ar lauksaimniecības tehnikas zādzībām pierobežā vienojās veidot darba grupu.
Vairāk par traktorzagļiem lasiet šeit

11 Komentāri

  1. Mani arī kādus 25 gadus atpakaļ gribēja aptīrīt.Kad pa krūmiem galvu augstumā iztīrīju plintes magazīnu,tad vēl šodien ir atskaņas ka tur nevar iet,tur tūlīt šauj. Šauj bez brīdinājuma un rok bez mācītāja.Tas,ka valdība veidos darba grupu,tas tik lai viņi paši nopelnītu vairāk,bet iznākums nebūs labāks kā ar oligarhu lietu.Neticat muļķībām,katram pašam sevi jānosargā.

  2. Traktoriem un auto ir jāliek nestandarta aizsardzība, katrai vienībai cita, tāda, kuru pārzina tikai īpašnieks un viņa uzticības personas.
    Arī pats būtu zaudējis smago auto, ja laicīgi to nebūtu aizsargājis ārpus visa oficiālā.

  3. Laipni lūdzam, lai apgaismotu Vispasaules Brotherhood Rich Fame klubu, kas atrodas visā pasaulē … ir pasaulē vecākā un lielākā brālība ar četriem miljoniem biedru … Mēs esam viena ģimene ar vienu tēvu, kas ir Augstākā Būtne. … Mēs ticam, ka mēs esam dzimuši Paradīzē, un nevienai dalībvalstij šajā pasaulē nav jācīnās … Ja jūsu dzīve nenāk tā, kā vēlaties, un vēlaties mainīt to, pievienojieties Illuminati šodien, lai saņemtu 100 000 ASV dolāru ik pēc 3 dienām un $ 3,000,000.00 biedra svētība darīt un pievienot to, kas jums patīk, lai to izdarītu vislabāk … Online Immediate Launch Jaunu dalībnieku reģistrācija tagad ir atvērta tiešsaistē tagad! …. Ja jūs interesē e-pasts: [email protected] Piezīmes nopietns loceklis Pieteikties …. Lūdzu, pārliecinieties, ka esat izveidojis savu prātu, pirms atbildat uz šo e-pastu.

Pievienot komentāru