Laukos
Gaļa un zivis

Dubults neplīst. PVD pārbauda olas, pagaidām viss kārtībā 0

Foto: Dace Drošprāte

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ņemtajos dažādas izcelsmes olu paraugos fipronils nav konstatēts, liecina laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

Šonedēļ saņemtas atbildes par astoņiem izmeklētiem paraugiem. Divi paraugi vēl tiek testēti.

Oficiālā informācija Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā liecina, ka ar fipronilu piesārņotās olas nav nonākušas Latvijas tirgū, tomēr PVD, lai pārliecinātos par vietējā tirgū pieejamo olu drošumu, noņēma Igaunijas, Lietuvas un Polijas, kā arī vietējas izcelsmes olu paraugus, lai pārbaudītu tās uz fipronila klātbūtni.

Fipronils ir viela, kuru izmanto kukaiņu apkarošanā neproduktīvajiem dzīvniekiem – suņiem, kaķiem un mājas seskiem. Produktīvajiem dzīvniekiem šo insekticīdu izmantot ir aizliegts, jo tā atliekvielas var nonākt pārtikā, piemēram, olās, pienā.

Kā ziņots, pirms dažām nedēļām Eiropā izraisījās viens no lielākajiem pārtikas industrijas skandāliem, kad Eiropas Savienības (ES) ātrās reaģēšanas sistēmā tika izziņota informācija par Nīderlandē ražotām olām, kas saturēja vistu ārstēšanā lietoto fipronilu. Drīz pēc tam virknē ES valstu tika iznīcināts miljoniem pārdošanā nonākušu olu.

Liels daudzums fipronila var kaitēt cilvēka aknām, nierēm un vairogdziedzerim.

LA.lv