Laukos
Politika

Dūklavs apmeklē applūdušās saimniecības Daugavpils un Krāslavas novadā0


Attēlam ir ilustratīva nozīme
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto LVC

Lai tiktos ar novada lauksaimniekiem, pašvaldību pārstāvjiem un klātienē gūtu iespaidu par lietavu nodarīto postījumu apmēriem, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs devies uz Latgali.

Šodien Dūklavs pēc valdības sēdes devās tikties ar Daugavpils lauksaimniekiem, savukārt trešdien, 20. septembrī, ministrs tiksies ar Krāslavas u.c. plūdu skarto novadu lauksaimniekiem un pašvaldību vadītājiem un speciālistiem.

Ministrs akcentēja, ka Latgalē grūta situācija bija jau pēc augusta lietavām, taču pēc stiprās un ilgās līšanas šīs nedēļas sākumā situācija kļuvusi vēl sarežģītāka. “Plūdi ir smagi skāruši daudzas Latgales saimniecības, izpostot ražas un nodarot zemniekiem liekus zaudējumus. Daudzviet applūdušajos tīrumos nav iespējams novākt ne graudus, ne kartupeļus, ne citas kultūras. Tāpat arī no applūdušajām pļavām nav iespējams izvest ziemas lopbarībai sagatavoto sienu. Ministrija jau mobilizējusi pieejamo atbalstu lietavu izraisītajos plūdos cietušajiem lauksaimniekiem, uaicinu visus plūdu skartos lauksaimniekus to izmantot,” uzsvēra Dūklavs.

Jau ziņots, ka pēc plašajiem postījumiem, ko lauksaimniekiem, ceļu infrastruktūrai un meliorācijas sistēmām, izraisīja ilgstošās spēcīgās lietavas, ārkārtēja situācija līdz š.g. 30. novembrim ir izsludināta 29 novados Latgalē, Vidzemē un Sēlijā (Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Lubānas, Gulbenes, Cesvaines, Varakļānu, Krustpils, Aknīstes un Salas novads).

Lai saņemtu kompensācijas, lauksaimniekiem, kuriem spēcīgo lietavu un plūdu rezultātā ir bojā gājuši lauksaimniecības kultūraugu sējumi un sagatavotais siens, līdz 2017. gada 2. oktobrim jāpiesakās platību apsekošanai Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) un Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās iestādēs, iesniedzot papīra formā aizpildītu informācijas veidlapu. Par izpostītajām lauksaimniecības platībām, kurās iesēti griķi un kukurūza, LAD pieteikums pieņems līdz 15. oktobrim.

Saskaņā ar LAD datiem (19.09.2017.) no lauksaimniekiem ārkārtējās situācijas skartajā teritorijā saņemti 855 pieteikumi kompensācijām par postījumiem 22,4 tūkstošu hektāru platībā.

LA.lv