Laukos
Politika

Dūklavs ar Baltijas valstu, Vācijas, Gruzijas un Ukrainas ministriem Berlīnē apspriedīs tirdzniecības jautājumus0

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) no 17. līdz 19. janvārim dosies darba vizītē uz Berlīni, lai Latvijas nacionālajā stendā ikgadējā starptautiskā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē “Zaļā nedēļa” tiktos ar Latvijas pārtikas ražotājiem un ar Baltijas valstu, Vācijas, Gruzijas un Ukrainas ministriem apspriestu sadarbības un tirdzniecības jautājumus, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Berlīnē zemkopības ministrs tiksies ar Lietuvas lauksaimniecības ministru Ģiedri Surpli un Igaunijas Lauku lietu ministru Tarmo Tammu, lai pārrunātu Baltijas valstu tālāku saskaņotu rīcību jautājumos par Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikas finansējumu lauku attīstībai un taisnīgiem tiešmaksājumiem lauksaimniekiem nākamajā ES plānošanas periodā no 2021. līdz 2027. gadam.

Tāpat Dūklavam vizītes laikā ir plānota arī tikšanās ar Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministri Jūliju Klekneri, Gruzijas Lauksaimniecības ministru Levanu Davitašvili un Ukrainas agrās politikas un pārtikas ministru Maksimu Martiņuku, lai runātu par Latvijas un minēto valstu savstarpējās tirdzniecības ar lauksaimniecības un pārtikas precēm intensificēšanu, kā arī citiem sadarbības jautājumiem.

ZM atgādināja, ka Latvijas stendā izstādē “Zaļā nedēļa” būs pārstāvēti Latvijas lauksaimniecības un pārtikas nozares produkti, kā arī notiks Latvijas lauku tūrisma un seno amatu popularizēšanas pasākumi. Kā ierasts, tiks tirgotas Latvijā ražotas pārtikas preces – medus un tā produkti, šprotes, dzērvenes, sukādes, dabīgie sīrupi, žāvētie āboli, tējas, maize, medījumu gaļa un konservi, dažādas alus šķirnes un kvass, svaigi cepta maize, gaļas izstrādājumi, piena produkti, konfektes “Gotiņa” citi saldumi, kā arī Skrīveru mājas saldējums.

Jau ziņots, ka izstādē-gadatirgū “Zaļā nedēļa” Berlīnē Latvijas nacionālajā kopstendā šogad klātienē piedalīsies astoņi pārtikas ražotāji no Latvijas, kā arī stendā varēs iegādāties vairāku citu pārtikas ražotāju produkciju. Tostarp klātienē piedalīsies medījumu gaļas konservu ražotājs “Baltic Wild”, zemnieku saimniecības “Kalnu medus” biškopis Sandris Akmaņs ar savu medus produkciju, individuālais komersants “I. R. Avots”, paipalu olu ražotājs “Rīta putni”, kompānija “Kurzemnieku ražojumi”, “Skrīveru mājas saldējums” ar mājas saldējumiem, saldumu ražotājs “Skrīveru pārtikas kombināts” ar konfektēm “Gotiņa” un individuālais komersants “55 mārītes” ar zāļu tējām.

Latvijas stends tapis, pateicoties Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) izstāžu daļas organizēšanai un ZM atbalstam.

Ik gadu Berlīnē notiek starptautiska pārtikas izstāde-gadatirgus, kur desmit dienas satiekas gan lauksaimniecības ministri, starptautiskās vides vadošie lauksaimniecības uzņēmējdarbības pārstāvji un Berlīnes apmeklētāji, kuriem interesē viss par un ap lauksaimniecību un pārtiku. Izstāde “Zaļā nedēļa” šogad notiks jau 84.reizi, laikā no 18.-27.janvārī “Messe Berlin” 115 000 kvadrātmetru platībā. Pagājušo gadu to apmeklēja vairāk kā 400 000 apmeklētāju, tostarp apmēram 90 000 tirdzniecības apmeklētāju.

“Zaļajā nedēļā” Latvijas uzņēmumi piedalās kopš 1992.gada, savukārt 2015.gadā Latvijai izstādē bija pirmo reizi bija partnervalsts statuss, kas nozīmēja 650 kvadrātmetrus plašu stendu, īpašu kultūras programmu, kā arī atklāšanas pasākuma organizēšanu.

LA.lv