Laukos
Politika

Dūklavs ar Dobeles novada zemniekiem pārrunās atbalsta iespējas 0

Foto LETA

Lai klātienē tiktos ar zemniekiem un pārrunātu problēmas saistībā ar šā gada smago sezonu, rīt, 19. oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē apmeklēs Dobeles novadu.

Pēc ilgstošajām rudens lietavām problēmas ar ziemāju sēšanu, lopbarības gatavošanu un kūtsmēslu izkliedi tīrumos jau ir skārušas ne tikai Latgales, Vidzemes un Sēlijas, bet arī Zemgales un Kurzemes lauksaimniekus.

“Ilgstošās lietavas augustā un septembrī ne tikai graudu audzētājiem, bet arī lielai daļai lopkopības saimniecību ir radījušas lielas problēmas, jo ir grūtības ziemai nodrošināties ar lopbarību. Ilgajās lietavās pļavās ir izmirkusi zeme, daudzviet lauksaimnieki nevarēja nopļaut sienu, kā arī novest siena ruļļus. Šobrīd ir problēmas ar lopbarības kukurūzas novākšanu un kūtsmēslu izvešanu, izkliedi un iearšanu tīrumos noteiktajos termiņos, jo augsne joprojām ir tik slapja, ka traktortehnika un piekabes tajā iegrimst un iestieg,” atzina Dūklavs.

Tiekoties ar lauksaimniekiem, inistrs informēs arī par atbalstu, kas vērstd uz lauksaimniecības un uzņēmējdarbības lauku apvidos attīstību. Vizītes laikā Dūklavs apmeklēs arī piena ražošanas zemnieku saimniecību “Kokles” Dobeles novada Bikstu pagastā.

Jau ziņots, ka Zemkopības ministrija mobilizējusi pieejamo atbalstu plūdos cietušajiem lauksaimniekiem un apkopojusi datus par lauksaimnieku zaudējumiem, līdz ar to nākamajā valdības sēdē plānots lemt par kompensācijām zemniekiem.

LA.lv