Laukos
Politika

Dūklavs: ES kopējā lauku politikā Latvijai aktuālākais ir vienlīdzības jautājums0

Foto – AFP

Kopējā lauksaimniecības politikā (KLP) nepieciešams ieviest taisnīgus un vienlīdzīgus konkurences apstākļus, beidzot samazinot būtiskās atšķirības tiešmaksājumu līmeņos starp dalībvalstīm, Briselē notikušajā Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē norādīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Kā ziņots, padomē šodien turpinājās dalībvalstu diskusija par Eiropas Komisijas (EK) pagājušā gada nogalē publicēto paziņojumu par ES pārtikas un lauksaimniecības politiku pēc 2020.gada,

Dūklavs uzrunā norādīja, ka, izstrādājot KLP pēc 2020. gada, jau iepriekš ir skaidri jānovērtē, kā tā ietekmēs lauku uzņēmēju konkurētspēju mazajās valstīs.

Zemkopības ministrs arī sacīja, ka ES finansējums mērķtiecīgi jāvirza tieši lauksaimniecības nozarei, lauku attīstībai, lauksaimniecības un pārtikas ražošanai, kas dotu iespēju arī turpmāk attīstīties Latvijas lauku teritorijām, kas šobrīd atpaliek no vidējā ES lauku teritoriju attīstības līmeņa.

Latvija atbalsta EK piedāvājumu samazināt administratīvo slogu gan lauksaimniekiem, gan institūcijām, un paredzēt lielāku pašnoteikšanos (subsidaritāti) dalībvalstīm individuālo pasākumu īstenošanā, uz ko Latvija ir aicinājusi EK jau vairākkārt daudzu gadu garumā.

Plānots, ka konkrētus likumdošanas priekšlikumus KLP nākotnei EK publicēs 2018. gada vasarā.

LA.lv