Laukos
Politika

Dūklavs gandarīts par samazinātā PVN piemērošanu augļiem un dārzeņiem0


Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Foto: LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) ir gandarīts par samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 5% apmērā piemērošanu Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, pirmdien Ministru kabineta sēdē pauda Dūklavs.

Otrdien apritēs Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītās valdības 1000 dienas, tāpēc pirmdien ministri atskaitījās par būtiskākajiem paveiktajiem darbiem.

Dūklavs norādīja, ka viņš zemkopības ministra amatu ieņem astoņus gadus, un viņa uzmanības lokā svarīgākais jautājums bijis kopējā lauksaimniecības politika, kā arī tiešmaksājumi lauksaimniekiem.

“Arī šodien šis ir viens no galvenajiem jautājumiem, jo ir jādomā par lauksaimniecības politiku pēc 2020.gada. Neskatoties uz Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, lauksaimniecības politikai netiek plānots finansējuma samazinājums, bet gan neliels pieaugums,” piebilda ministrs.

Zemkopības ministrs kā veiksmīgu vērtēja valdības lēmumu piemērot 5% PVN likmi Latvijā raksturīgiem augļiem, dārzeņiem un ogām, jo tādējādi ieguvuši ir visi, tostarp valsts budžets.

Tāpat Dūklavs pauda gandarījumu, ka mežu nozarē ir apstiprināta mežu apsaimniekošanas stratēģija. Turklāt meža nozares eksporta vērtība ir nemitīgi augusi, sasniedzot 2,5 miljardus eiro. Arī zivsaimniecības nozarē šis gads bijis veiksmīgs, jo tajā nav reģistrēts kritums, bet pat neliels palielinājums, kas Dūklavam ļauj cerēt, ka šī nozare ir perspektīva un zvejniekiem nebūs jādomā par kuģu likvidēšanu.

Raivis Spalvēns

LA.lv