Politika, Subsīdijas

Dūklavs skeptisks par Kučinska priekšlikumu rast naudu papildu kompensācijām zemniekiem

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) ir skeptisks par Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) šodien valdības sēdē pausto priekšlikumu par iespējām gada beigās lemt par papildu kompensācijām plūdos cietušajiem zemniekiem.

Kučinskis šodien valdības sēdē minēja, ka gadījumā, ja gada beigās programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” būs pārpalikums, Ministru kabinets varētu lemt par šī pārpalikuma novirzīšanu plūdos cietušajām saimniecībām.

Premjers šādu iespēju pārrunājis ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) un puses vienojušās, ja gadījumā Eiropas Komisija neradīs iespēju atbalstīt plūdos cietušos Latvijas lauksaimniekus, valsts varētu lemt šos līdzekļus rast gada beigās no pārpalikuma programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Savukārt Dūklavs pēc vadības sēdes žurnālistiem atzina, ka gadījumā, ja šāda iespēja būs,varētu lemt par papildus kompensāciju novirzīšanu plūdos cietušajiem lauksaimniekiem, kompensējot zaudējumus par neiegūto ražu, kas aplēsti aptuveni 18 miljonu eiro apmērā.

“Premjers šādu iespēju minēja, bet patlaban šādas naudas nav. Es domāju, ka visdrīzāk tādas naudas nebūs,” pieļāva Dūklavs.

Kā liecina Finanšu ministrijas informācija, kopumā likumā “Par valsts budžetu 2017.gadam” programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” atvēlēti 41 035 306 eiro, taču patlabann no tiem līdz gada beigām pieejami 3,23 miljoni eiro.

Pievienot komentāru