Laukos
Gaļa un zivis

Dūklavs: Stāvoklis zivsaimniecībā vērtējams pozitīvi, nozare turpina attīstīties0

Foto: LETA

Neraugoties uz dažādiem ģeopolitiskiem un ekonomiskiem izaicinājumiem, stāvoklis zivsaimniecība kopumā ir vērtējams pozitīvi un nozare turpina attīstīties, ceturtdien zivsaimniecības gada konferencē “Izaicinājumi nozarē un pievienotās vērtības radīšana zivju produktiem” atzina zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

“Neskatoties uz izaicinājumiem, nozare turpina attīstīties, uzņēmumu skaits nostabilizējies un cerams, ka attīstība turpināsies. Ir atsevišķas problēmas, īpaši zivju konservu ražošanā, tomēr kopumā tendences ir pozitīvas – dzirdam par jauniem produktiem un vilinošiem tirgiem. Zivis ir pieprastīts produkts, ko meklē visu valstu iedzīvotāji, kuri vēlas lietot veselīgu pārtiku. Protams, konkurence ir nežēlīga, tomēr mūsu zvejnieki jau pie tās ir pieraduši, dažādo krīžu laikā uzņēmēji guvuši pieredzi un iemaņas tirgu meklējumos,” teica ministrs.

Viņš arī atzina, ka dažādi ierobežojumi un zvejas kvotu samazinājums liek zvejniekiem meklēt jaunus risinājums, kā arī gūt lielāku labumu no mazumā gājušiem resursiem. Tāpēc ir apsveicami, ka zvejnieki ar Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda palīdzību ir būtiski attīstījuši spējas radīt pievienoto vērtību, darbojoties apstrādes nozarē. “Arvien lielākos apmēros produkciju nonāk dažādos eksporta tirgos, turklāt ne tikai austrumu virzienā, kā tas bija kādreiz, bet arī citu rietumvalstu tirgos, tālāku valstu un kontinentu tirgos,” teica zemkopības ministrs.

Viņš piebilda, ka arī akvakultūras jomā nozares situācija ir stabila. Lai arī vasaras un rudens nogales lietavas nodarījušas postu ne tikai lauksaimniekiem, bet arī akvakultūras uzņēmumiem, tas nav noticis tādā mērā, lai nozare nevarētu turpināt attīties un labi darboties.

Ikgadējo Zivsaimniecības konferenci rīko ZM sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Zivsaimniecības sadarbības tīklu. Konferences norisei var sekot arī tiešraidē mājaslapā “www.laukutikls.lv”.

LA.lv