Laukos
Politika

Dūklavs sveiks pasaules čempionāta zemledus makšķerēšanā Latvijas izlases komandas dalībniekus0

Ilustratīvs attēls. Foto – LETA/Kaspars Nordens

Zemkopības ministrija ir gandarīta par Latvijas makšķernieku veikumu Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā Kazahstānā un apsveiks Latvijas izlases komandas pārstāvjus, kuri šogad sacensībās ieguva 2. vietu kopējā komandu vērtējumā un 1. vietu individuālajā vērtējumā.

Plānots, ka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Zemkopības ministrijas atzinības rakstiem makšķerniekus sveiks 4.aprīlī Zemkopības ministrijā, Rīgā, Republikas laukumā 2, 23. stāva zālē plkst.12.

Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā, kas no 13.līdz 17.martam norisinājās Kazahstānā, Karagandas apgabala Timertau pilsētā, Samarkandas ūdenskrātuvē, Latvijas komanda izcīnīja sudraba godalgu, savukārt individuālajās sacensībās Harijs Raciborskis ieguva pirmo vietu.

Latvijas delegācijas sastāvā šogad bija Harijs Raciborskis, Ainārs Eglītis, Aldis Vārna, Raimonds Kinerts, Agris Rudzāns un Normunds Grabovskis.

Sacensībās piedalījās arī makšķernieki no Ukrainas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, ASV, Somijas, Polijas, Norvēģijas, Mongolijas un Zviedrijas.

Pirmo vietu kopējā komandu vērtējumā ieguva Krievijas sportisti, savukārt trešo – Lietuvas sportisti.

Pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā tiek organizēts kopš 2001.gada, un Latvijas izlase ir piedalījusies visos tā posmos, izņemot 2013.gadu, kad sacensības notika ASV. Komandu vērtējumā divas reizes tika iegūtas zelta, četras reizes sudraba un divas reizes bronzas medaļas, savukārt individuāli – četras reizes zelta un divas reizes sudraba medaļas. Pasaules reitingu tabulas kopvērtējumā no 2001. līdz 2017.gadam Latvija patlaban ieņem 3.vietu.

LA.lv