Laukos
Politika

Dūklavs vērš EK komisāra uzmanību uz atšķirīgajiem tiešmaksājumiem starp ES dalībvalstīm0

Foto LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs šodien, tiekoties ar Eiropas Komisijas (EK) budžeta un cilvēkresursu komisāru Ginteru Etingeru, atgādināja par atšķirīgajiem tiešmaksājumiem starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Dūklavs tikšanās laikā ar Etingeru pārrunāja ES daudzgadu budžetu pēc 2020.gada, tostarp ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) finansēšanu un Latvijai svarīgo jautājumu par tiešo maksājumu izlīdzināšanu.

Zemkopības ministrs Etingeram norādīja, ka starp ES dalībvalstīm joprojām pastāv atšķirīgi tiešmaksājumu līmeņi un Latvijas lauksaimnieki 2020.gadā joprojām saņems vienus no zemākajiem tiešmaksājumiem salīdzinājumā ar ES vidējo līmeni, lai gan risināmie aktuālie attīstības jautājumi visām dalībvalstīm ir līdzīgi.

“Uzskatām, ka tiešmaksājumu izlīdzināšanai jānotiek vienlaikus ar jaunās KLP reformas ieviešanu,” uzsvēra Dūklavs. Zemkopības ministrs pauda pārliecību, ka Latvijas lauksaimniekiem ir jāsaņem tādi platībmaksājumi, kas atbilst ES tiešmaksājumu vidējam līmenim. Jaunajā plānošanas periodā ir jāizbeidz tiešmaksājumu nevienlīdzība, nodrošinot visiem lauksaimniekiem taisnīgus, godīgus un vienlīdzīgus konkurences apstākļus.

EK komisārs iepazīstināja zemkopības ministru arī ar EK publicēto dokumentu par ES finanšu nākotni.

Etingers diskusijas noslēgumā teica, ka viņa mērķis ir panākt, lai turpinātos KLP vienkāršošana. KLP reformai jānes “evolūcija, nevis revolūcija”, vienlaikus lauksaimniecības politiku modernizējot atbilstoši jaunajiem globālajiem apstākļiem. ES komisārs arī pauda izpratni par tiešmaksājumu izlīdzināšanas nepieciešamību.

LA.lv