Laukos
Politika

Dūklavs: Vīzija par ES kopējo lauksaimniecības nākotni ir gudra un progresīva, bet sarežģīta0

Foto – LETA

Eiropas Komisija (EK) izstrādājusi gudru, progresīvu un tajā pašā laikā sarežģītu vīziju par Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības nākotni, turklāt pagaidām vēl nav skaidrs, kā šī vīzija tiks īstenota reālajā dzīvē, šodien konferences “Lauksaimniecības politika pēc 2020” atklāšanā sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

“EK izstrādājusi gudru, progresīvu un sarežģītu vīziju. Komisija iecerējusi modernizēt lauksaimniecības politiku, taču vienlaikus nav plānotas revolucionāras izmaiņas. Dalībvalstīm tiks dota lielāka pašnoteikšanās, tomēr daudz kas vēl nav skaidrs, kā praktiski to varēs realizēt,” teica Dūklavs.

Viņš arī norādīja – ja notiks tā, kā solīts EK definētajā vīzijā par nodarbinātību, ekonomiku un lauku apdzīvotību nākotē, tad tas būs “ļoti pozitīvi”, taču pēc 16 gadu ilga tiešmaksājumu samazināšanas perioda vienlīdzība starp dalībvalstīm būtu jāsamazina straujāk un ne vēlāk kā 2021.gadā.

“EK norāda, ka vajadzētu mazināt atšķirības starp dalībvalstīm, kas ir pareizi, taču es gaidīju drošāku un ambiciozāku soli, jo vienlīdzība tiešmaksājumos būtu jāsasniedz ne vēlāk kā 2021.gadā. Maksājumu izlīdzināšanas mērķa sasniegšanai katrs varam dot savu artavu, argumentējot un pārliecinot kolēģus lielajās dalībvalstīs par izlīdzināšanas nozīmi godīgas konkurences nodrošināšanā. Savukārt Latvijā Zemkopības ministrija sadarbībā ar LLKC nākamgad rīkos virkni pasākumu, lai ar lauksaimniekiem diskutētu par sagaidāmajām izmaiņām,” teica ministrs.

Jau ziņots, ka EK ziņojumā norādījusi, ka vienkāršāki noteikumi un elastīgāka pieeja nodrošinās KLP atbalstu lauksaimniekiem un veicina lauksaimniecības attīstību. Paziņojumā izklāstīts, kā varētu nodrošināt vecākās ES kopējās politikas pielāgojamību arī turpmāk. Iniciatīvas stūrakmens ir lielākas atbildības piešķiršana dalībvalstīm, lai tās varētu izvēlēties, kā un kur ieguldīt savu KLP finansējumu nolūkā sasniegt vērienīgos kopējos vides, klimata pārmaiņu un ilgtspējas mērķus.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv