Laukos
Bizness

“Durbes grauds” atklāj 2,6 miljonus vērto graudu pieņemšanas kompleksu0


“Durbes grauds”  jaunā graudu pieņemšanas kompleksa atklāšanas pasākums šā gada jūlija nogalē.
“Durbes grauds” jaunā graudu pieņemšanas kompleksa atklāšanas pasākums šā gada jūlija nogalē.
Foto – LLKA

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) biedrs, kooperatīvā sabiedrība “Durbes grauds” pirms jaunās ražas sezonas sākuma atklāja jaunu graudu pieņemšanas kompleksu, kurā ieguldītā kopējo investīciju summa ir 2,6 miljoni eiro, tajā skaitā, Eiropas Savienības fondu atbalsts 40% apmērā.

Kooperatīva biedru skaita palielināšanās, kā arī pieaugošie labības apjomi ir galvenie faktori, kādēļ radās nepieciešamība pēc jauna graudu pieņemšanas komplesa izveidošanas.

Kā portālam laukos.lv atzina “Durbes grauds” valdes priekšsēdētājs, LLKA valdes loceklis Sandris Bēča, ļoti būtiski, ka objekts tika pabeigts līdz jaunās ražas novākšanas sākumam, jo iepriekšējā gadā pieņemto graudu kopapjoms bija četrkārt lielāks, nekā uzņēmuma krātuvju ietilpība.

“Jaunajā noliktavā varēs izvietot 25 000 tonnu graudu. Arī kaltēšanas jauda būs dubultojusies. Jaunuzbūvētais objekts kooperatīva biedriem dos iespēju vēl intensīvāk organizēt ražas novākšanas darbus,” sacīja kooperatīva vadītājs.

Savukārt LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons teica, ka “Durbes grauds” biedru ieguldītās investīcijas kooperatīva attīstībā liecina par gatavību strādāt un kopā darboties ilgtermiņā, kopīgi realizēt produkciju, kā arī rūpēties par ražas kvalitātes nodrošināšanu.

Tikmēr Durbes novada domes priekšsēdētājs Ojārs Petrēvics norādīja, ka kooperatīva pirmie 11 dibinātāji bija tieši novada zemnieki. “Iniciatīva turpmākai kooperatīva darbībai un izaugsmei galvenokārt ir kooperatīva vadības nopelns, nodrošinot lielāku ražu ikviena kooperatīva biedra tīrumos par samazinātiem ieguldījumiem,” atzina Petrēvics.

Pirmie sagatavošanās darbi graudu noliktavas būvniecības realizācijai tika sākti 2015.gadā, bet jau 2016.gada janvārī Lauku atbalsta dienestā tika iesniegts investīciju projekta pieteikums. Jaunā kompleksa būvniecība ilga vairāk kā gadu, sadarbībā ar būvniecības kompāniju SIA “Mītavas celtnieks”.

“Durbes grauds” ir lielākais kooperatīvs Kurzemē, apvienojot vairāk nekā 180 graudu audzētājus. Kooperatīvs veiksmīgi izveidojis ciešu sadarbību ar kooperatīvu “Latraps”, kopīgi realizējot un attīstot ar labības eksportu un ražošanas izejvielu iepirkumu saistītus jautājumus. Kooperatīvs ir darba devējs 12 darbiniekiem.

LA.lv