Laukos
Graudkopība

Dzīvnieku barības ražotājs “LRS Mūsa” par 1,38 miljoniem eiro būvēs graudu kalti0


Graudu kalte.
Graudu kalte.
Foto – Dainis Bušmanis

Lauksaimniecības dzīvnieku barības ražotājs SIA “LRS Mūsa” plāno ieguldīt 1,38 miljonus eiro graudu kaltes kompleksa izveidošanā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Investīciju projekta realizācijai bija izsludināts iepirkuma konkurss, kurā trīs pretendentu vidū uzvarēja kompānija “Agrobūve”, kuras līgumcena ir 1,38 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Iepirkumam pievienotajā tehniskajā specifikācijā teikts, ka graudu kompleksa izveidošana paredz piegādāt iekārtas, veikt to montāžu, izbūvi un teritorija labiekārtošanu.

Graudu kaltes kompleksu plānots izveidot Bauskas novada Gailīšu pagasta “Čikstēs” līdz 2020.gada 1.februārim, piesaistot Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

“LRS Mūsa” pagājušajā gadā strādāja ar 8,698 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 34,5% vairāk, savukārt peļņa pieauga vairākkārt – līdz 36 254 eiro.

Kompānija ir reģistrēta 1991.gadā, pamatkapitāls ir 193 502 eiro. “LRS Mūsa” kapitāldaļas pieder 17 privātām un juridiskām personām, lielākie īpašnieki ir privātpersonas Vigo Vilcāns (64,3%) un Jānis Dzelzkalējs (13,7%), kā arī uzņēmums “Zemgales agrotehnika” (19,5%).

LA.lv