Laukos
Bizness

Dzīvnieku barības ražotājs “LRS Mūsa” pērn audzējis apgrozījumu par 34,5%0

Foto – LETA

Lauksaimniecības dzīvnieku barības ražotājs SIA “LRS Mūsa” pagājušajā gadā strādāja ar 8,698 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 34,5% vairāk, savukārt peļņa pieauga vairākkārt – līdz 36 254 eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā gadā, pēc krīzes, atkopjoties piensaimniecībai un pateicoties aktīvākai pārdošanas politikai, pārdošanas apmēru izdevies palielināt.

“Esam veiksmīgi apguvuši iepriekšējā gadā izstrādāto un apstiprināto Eiropas Savienības (ES) fondu apguves projektu, iegādājoties jaunu beramkravu pārvadāšanas autotransporta vienību un nomainot dzirnavas barības ražošanas cehā,” norāda vadība. Kopumā ražošanas efektivitātes uzlabošanā un palielināšanā pērn ieguldīti 400 000 eiro.

Pērn, sekojot likumdošanas prasībām, uzņēmums veica arī energoefektivitātes auditu. Pērn nolūkā attīstīt un uzlabot ražošanas efektivitāti uzņēmums ir izstrādājis un iesniedzis uz ES līdzfinansējumu pretendējošu projektu, lai papildinātu kravas autoparku un kraušanas tehniku ar jaunām vienībām, turpinātu modernizēt ražošanas ceha iekārtas un uzlabotu uzņēmuma infrastruktūru, kā arī atjaunotu un paplašinātu graudu pirmreizējās apstrādes procesu.

Vadība norāda, ka 2018.gadā uzņēmums plāno saņemt aizvadītajā gadā pasūtīto kombinēta tipa kravas pašizgāzēju vilcēju ar puspiekabi vaļējās barības un izejvielu transportēšanai, iegādāties jaunu teleskopisko iekrāvēju, nomainīt daļu iekārtu ražošanas cehā, kā arī sagatavoties jaunā kalts kompleksa celtniecībai. Tāpat uzņēmums turpinās strādāt pie darba ražīguma uzlabošanas, kā arī preču un pakalpojumu klāsta palielināšanas

Uzņēmums reģistrēts 1991.gadā, pamatkapitāls ir 193 502 eiro. “LRS Mūsa” kapitāldaļas pieder 17 privātām un juridiskām personām, lielākie īpašnieki ir privātpersonas Vigo Vilcāns (64,3%) un Jānis Dzelzkalējs (13,7%), kā arī uzņēmums “Zemgales agrotehnika” (19,5%).

LA.lv