Laukos

Ēdami tārpi? Zemgales biškopji rada unikālu organisma stimulatoru0

Organisma stimulators- tranu kūniņas (augšā pa labi) un gatavs samalts produkts. Foto: LETA/LA.lv

Vienā no lielākajām Zemgales novada biškopju saimniecībām top jauns unikāls produkts – tranu kūniņas medū. Saimnieks gan nevēlējās publicitāti, jo produkts vēl izstrādes stadijā, taču atzina, ka ne Latvijā, ne Baltijā produktam pagaidām nav analogu.

“Ja jau Eiropā ļauj ēst tārpus, tad mēs nospriedām, ka tranu kūniņas medū būtu daudz labāks piedāvājums,” stāsta saimnieks.

Viņš skaidro, ka tranu kūniņu pieniņš pēc sastāva līdzīgs tā dēvētajai Karaliskajai želejai jeb bišu māšu peru pieniņam. Unikāla, tīra olbaltumviela ar dabiskiem, dabas dotiem vitamīniem, minerālvielām un aminoskābēm.

“Tad nu liekam tranu kūniņas kopā ar šūnām ledusskapī un, kad viss sasalis, maļam un blenderējam medū. Iznākumā tas ir kā uztura bagātinātājs, kas veicina organisma izturību, stbilizē hormonālo fonu un īpaši – vīriešu organisma audu barošanu un seksuālo funkciju atjaunošanos. Esam pārbaudījuši uz visiem radiem un draugiem un atsauksmes ir izcilas,” nosmej saimnieks,

Viņš piebilst, ka eksperimenti ar tranu kūniņām turpinoties, bet to, vai unikālais produkts nonāks plašākā tirdzniecībā, vēl pāragri prognozēt. Visticamāk, vietējo tirdzniecības tīklu specifikas (birokrātijas) dēļ tas tikšot eksportēts.

LA.lv