Laukos
Politika

Eiropas Komisija noteikusi mencas zvejas aizliegumu atsevišķos Baltijas jūras zvejas apakšrajonos0

Foto no shutterstock

Eiropas Komisija (EK) noteikusi mencas zvejas aizliegumu atsevišķos Baltijas jūras zvejas apakšrajonos, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

EK Eiropas Savienības (ES) oficiālajā vēstnesī šodien ir publicējusi tās īstenošanas regulu, ar ko nosaka pasākumus ar mērķi samazināt nopietnu apdraudējumu mencas Baltijas jūras austrumdaļas krājuma saglabāšana. Tā paredz pilnīgu mencas zvejas aizliegumu ICES 24., 25. un 26.apakšrajonā un aizliegumu paturēt uz kuģa, pārvietot, pārkraut citā kuģī, apstrādāt uz kuģa vai izkraut šajā apgabalā nozvejotu mencu un no tās iegūtus zvejas produktus.

Regula paredz arī izņēmumu, atļaujot veikt mencas zveju piekrastē 24.apakšrajonā un paturēt piezvejā iegūto mencu 24. līdz 26.apakšrajonā zvejas kuģiem, kuri zvejo ar traļiem, dāņu vadiem vai tiem līdzīgiem zvejas rīkiem, kuru linuma acs izmērs nepārsniedz 45 milimetrus, un zvejas kuģiem, kuru lielākais garums ir mazāks nekā 12 metri un kuri zvejo ar žaunu tīkliem, iepinējtīkliem vai vairāksienu tīkliem vai ar grunts āķu rindām, āķu jedām, izņemot dreifējošas āķu jedas, rokas āķu rindām un džiga aprīkojumu vai līdzīgiem pasīviem zvejas rīkiem (tikai zvejas kuģiem, kuriem ir bijusi mencu piezveja laikā no 2018.gada 1.janvāra līdz 2019.gada 30.jūnijam).

Regula stājas spēkā 24.jūlijā, un tajā noteiktais aizliegums ir spēkā līdz šā gada 31.decembrim.

Jau ziņots, ka Starptautiskās Jūras pētniecības padomes sagatavotais zinātniskais padoms paredz 2020.gadā vairāku zivju krājumu zvejas iespēju būtisku samazinājumu. Tajā iekļauts arī ierosinājums Baltijas jūras austrumu daļas mencas zvejas pārtraukšanai nākamajā gadā un priekšlikums par būtisku brētliņu ieguves samazinājumu.

Tāpat vēstīts, ka saskaņā ar ICES publiskotajām zinātniskajām rekomendācijām austrumu Baltijas mencu resursi ir kritiskā stāvoklī.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina samazināties ārstu skaits. Sasniegts zemākais līmenis pēdējo sešu gadu laikā 3
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Latvijas basketbola kadetes EČ sīvā cīņā zaudē beļģietēm
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Neatkarīgās Latvijas karte, kas sevī slēpa divus negaidītus atklājumus
1 stunda
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kad tētis ir Loranga. Saruna ar komponistu Edgaru Mākenu un režisoru Ģirtu Šoli
1 stunda