Laukos
Mežsaimniecība

Eiropas mežsaimnieki sacenšas Siguldā0

Foto: LVM

No 6. līdz 10. augustam Siguldā notiek Eiropas meža darbinieku meistarsacīkstes orientēšanās sportā.

Meža darbinieki ir sportiski ļaudis. Dagnis Dubrovskis, biedrības “Meža sports” valdes priekšsēdētājs uzsver: “Esam unikāli ne vien tāpēc, ka rūpējamies par dabas resursiem, bet arī tāpēc, ka brīvajos brīžos pulcējamies, lai sacenstos mežiniekiem tik tuvos sporta veidos kā koku gāšana, stenda šaušana, meža biatlons un orientēšanās. Reizē tiek iepazīta citu valstu meža nozare, darba pieredze un kultūra.”

Mežinieku brālībai Eiropā šajā ziņā ir izveidojušās senas tradīcijas. Šogad ziemā tā piedalījās 50. Eiropas meža darbinieku meistarsacīkstēs biatlonā, bet vasarā, no 6. līdz 10. augustam, uzņem viesus Eiropas meža darbinieku meistarsacīkstēs orientēšanās sportā Siguldā. D. Dubrovskis: “Šī tradīcija aizsākās pirms 24 gadiem, kad pēc piedalīšanās mežinieku biatlona sacensībās Šveicē tolaik Strenču virsmežzinim Mārtiņam Gaigalam radās brīnišķīga ideja uz orientēšanās sacensībām pulcēt meža darbiniekus no visas Eiropas. Tā šī tradīcija aizsākās Strenčos.”

Kopš tā laika katru gadu citā valstī pulcējas mežinieki no visas Eiropas, lai savā starpā sacenstos, iepazītos ar mežsaimniecības tradīcijām, apmainītos viedokļiem un gūtu jaunas atziņas un draugus. Sacensības ir notikušas daudzās Eiropas valstīs: Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Vācijā, Ungārijā, Šveicē. Latvijā tās atgriežas trešo reizi, bet iepriekšējo reizi mūsu zemē tās tika rīkotas 2005. gadā Ventspilī. Šīs sacensības joprojām palikušas atmiņā kā lieliski organizētas.

Šogad sacensībām pieteikušies 410 dalībnieki no 15 Eiropas valstīm. Bez tam visiem ir sniegta iespēja sekot līdzi pasaules čempionāta orientēšanās sportā norisei, kurā piedalās pasaules elites sportisti, jo EFOL sacensības tiek organizētas vienā laikā un apvidū ar pasaules čempionātu. Sacensību kalendārs un starta laiki ir salāgoti tā, lai mežinieki varētu aktīvi līdzi just savu valstu izlasēm un pēc tam doties trasē pa siltām pasaules mēroga sportistu pēdām.

Ekskursiju dienā dalībnieki iepazīsies ar Latvijas meža nozares uzņēmumu demonstrācijas objektiem. Informāciju par inovācijām Latvijas meža nozarē sniegs pārstāvji no akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži”, SIA “Sodra mežs”, kooperatīvās sabiedrības “L.V. Mežs” un SIA “Latvijas mežu kompānija”. Savukārt ar dabas aizsardzības praksi Latvijā iepazīstinās Dabas aizsardzības pārvalde. Lielu atbalstu sacensību organizēšanā sniegusi Siguldas dome, Dabas aizsardzības pārvalde un biedrība “Meža sports”.

LA.lv