Eiropā, Politika

EK komisārs sola, ka lauksaimnieki Eiropas Savienībā kļūs vienlīdzīgi

Eiropas Savienība (ES) nodrošinās visu dalībvalstu lauksaimniekiem vienlīdzīgas iespējas un finansējumu, šodien Rīgā notikušajā diskusijā par ES finanšu nākotni atzina Eiropas Komisijas (EK) komisārs Ginters Etingers.

Viņš norādīja, ka šī ir trešā reize, kad apmeklē Rīgu, un, EK komisāra ieskatā, Latvijas galvaspilsēta ir kļuvusi pievilcīgāka. Tāpat Etingers piebilda, ka Latvijas attīstība kopš neatkarības atgūšanas ir vērtējams kā veiksmes stāsts.

EK komisārs skāra arī ES daudzgadu budžeta jautājumu, norādot, ka, Lielbritānijai pametot ES, saruks bloka budžets. Tajā pašā laikā ES dalībvalstīm nāksies arī domāt par finansējuma novirzīšanu tādu problēmu risināšanai kā drošība, migrācija, terorisms u.c.

Etingers atzina, ka, neskatoties uz gaidāmo ES budžeta samazinājumu, EK mērķis būs modernizēt lauksaimniecības politiku un vienkāršot šo nozari regulējošos noteikumus.


“Ir virkne jautājumu, par kuriem mums ir jāvienojas ar lauksaimnieku organizācijām, dalībvalstīm, nevalstiskajām organizācijām u.c. iesaistītajiem. Katrā ziņā strādāsim pie tā, lai maksājumi par hektāru Latvijas lauksaimniekiem nebūtu mazāki kā Francijā,” sacīja Etingers, piebilstot, ka ES lauksaimnieku iespējas būs vienlīdzīgas.

EK komisārs arī norādīja, ka vienai no nākamā ES fondu plānošanas perioda prioritātēm ir jābūt finansējuma pieaugumam zinātnē un pētniecībā, lai nodrošinātu bloka globālo konkurētspēju.

Jau ziņots, ka EK pārstāvniecība Latvijā un “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” (“Altum”) šodien rīko diskusiju par ES finanšu nākotni, kurā plānots runāt par ES finanšu jautājumiem. Tostarp plānots pārrunāt, kas Latviju un citas ES valstis sagaida nākamajā plānošanas periodā, vai līdz ar 2020.gadu noslēgsies Eiropas finanšu atbalsts dalībvalstīm un kādas ilgtermiņā būs ES atbalstāmās prioritātes.

4 Komentāri

 1. Un ko darīsim,ja pēc 2020.gada joprojām nebūs vienlīdzības?Varbūt labāk būtu iestāties kādā aizokeāna savienībā,tur visos štatos lauksaimniekiem ir vienlīdzība!

 2. Viens čuvaks 1960.gadā solīja, ka pēc 20 gadiem (1980.g), PSRS būs komunisms.
  Tas solījums paklusām izčākstēja. :))))
  Kāda vienlīdzība, ja Grieķijā minimālā alga ir 5 mūsu
  vidējās ??? Esam dažādās svara kategorijās !!!
  Ja Grieķijai atņems, ES var aiziet pa burbuli…

 3. Vai tas mums pārējiem. ne lauksaimniekiem, nenozīmēs badu?
  Iepērkamies taču te vienos un tais pašos veikalos…, BET, man neviens neko nepiemaksā un mani tas baida.

Pievienot komentāru