Laukos
Graudkopība

EK piemēro Nīderlandes aldarim “AB InBev” 200 miljonu eiro naudassodu0

Foto: Shutterstock

Eiropas Komisija (EK) piemērojusi pasaulē lielākajam alus ražotājam “AB InBev” (“Anheuser-Busch InBev”) 200,4 miljonu eiro naudassodu par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, teikts pirmdien publiskotajā EK paziņojumā.

Komisija norāda, ka pret Beļģijā bāzēto “AB InBev” izmeklēšana saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem veikta kopš 2016.gada.

EK izmeklēšanā secināts, ka “AB InBev” Beļģijā zīmolu “Jupiler” un “Leffe” alu pārdod par augstākām cenām nekā Francijā un Nīderlandē, kur uzņēmumam ir sīvāka konkurence.

Komisija skaidro, ka kompānija izmantojusi dažādas stratēģijas, lai savus produktus piedāvātu par zemāku cenu nekā konkurenti. Piemēram, “AB InBev” izmainījis alus skārdeņu izskatu, lai uz tām nebūtu franču un holandiešu valodas, tādējādi apgrūtinot to pārdošanu Beļģijā, kur abas ir oficiālās valodas.

Tāpat “AB InBev” ierobežojusi Nīderlandes mazumtirgotājiem pārdoto produktu apjomu, ja pastāvēja iespēja, ka uzņēmums alu var pārdot Beļģijā.

EK samazinājusi uzņēmumam piemērotā naudassoda apjomu par 15%, jo tas sadarbojies izmeklēšanas laikā un piekritis mainīt savu stratēģiju.

LA.lv