Laukos
Gaļa un zivis

Eksperta padomi zivju dīķa sagatavošanai ziemai 0

Foto-LETA/AFP

Lai izvairītos no zivju slāpšanas un ūdenstilpes aizaugšanas, gluži kā augļudārzs, arī piemājas dīķis, kurā mājo zivis, jāsagatavo ziemai, uzsver Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) zivsaimniecības eksperts Raivis Apsītis.

Gaidot ziemu, jāapļauj zāle, kas aug ūdenī gar dīķa krastu. Kad ūdenstilpe būs aizsalusi, varēs izraut arī vilkuvāles, ja tādas saaugušas.

“Zāli ir būtiski izvākt no dīķa, jo ziemā tā pūs, dedzinot ūdenī esošo skābekli, kas zivīm nepieciešams elpošanai. Tādēļ, ja dīķis neliels un ir šāda iespēja, būtu ieteicams izpļaut arī zem ūdens augošo zāli. Kad tā sažuvusi un dīķis aizsalis, turpat uz ledus to var sadedzināt, – pelni būs labs mēslojums dīķim jaunajā sezonā,” norāda Apsītis.

Ja saimniekam dīķī dzīvo siltūdens zivis, piemēram, karpas, līņi, stores vai sami, piebarošana ziemā nav nepieciešama, jo tās izmanto vasarā uzkrātās barības rezerves. Savukārt, ja tajā mājo aukstūdens zivs forele, kas barojas arī ziemā, nepieciešama minimāla piebarošana – nelielas barības devas reizi 10–15 dienās.

R. Apsītis aicina arī aizdomāties par aeratora ievietošanu dīķī: “Brīdī, kad dīķis sāk pārvilkties ar pirmo ledu, tajā būtu ieteicams ievietot aeratoru, kas visu ziemu nodrošinās ūdenstilpē nepieciešamo gaisa apriti un neļaus zivīm slāpt.”

Ziema ir labs laiks, lai ierīkotu arī laipas, kas nepieciešamas vasarā – pa ledu daudz vienkāršāk nonākt līdz vietām, kur tās jāizveido. Tomēr jāatceras, ka ziemojošās zivis īpaši tramdīt nevajadzētu, – ilgstošs un skaļš troksnis tām var radīt stresu, kura ietekmē zivis novājināsies un pavasari var arī nesagaidīt.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
9 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Ukraiņu olu rēgs klīst pa Latviju
9 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Kultūra
Olande un Maļorka vai Ālandi un Maljorka? Mainās īpašvārdu rakstība
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Taksistu konflikts lidostā: policija sāk lietvedību
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Latvijas uzņēmuma interesēs mēģināts uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku
2 stundas