Bizness, Eksports

Engures kūdras ražotāji eksportē gandrīz visu saražoto

Labs piemērs uzņēmējdarbībā, izmantojot bankas un Lauku atbalsta dienesta finansējumu attīstībai, ir Engures novada kūdras un kūdras substrātu ražošanas uzņēmums SIA “Silu kudra”.

Kūdras pārstrādātājs novembrī saņēma bankas “Citadele” aizdevumu 200 000 eiro jaunu kūdras pakošanas iekārtu iegādei un uzstādīšanai. Šīs investīcijas palīdzēs uzņēmuma apgrozījumu palielināt par 30 – 50%. “Ar jauno ražošanas iekārtu iespējams saražot kvalitatīvākus kūdras maisus un palielināt saražotās produkcijas apmēru. Tas ļaus mums savu produkciju piedāvāt tirgū par pircējam saistošāku cenu, tādējādi palielinot arī uzņēmuma apgrozījumu,” uzsver “Silu kudra” valdes priekšsēdētājs Andris Ritenis.

Viņš norāda, ka jauniegādātā ražošanas iekārta paver lielisku iespēju – ar to ir iespējams saražot gan 250 litru maisus, gan neliela tilpuma (100 – 150 litru) kūdras iepakojumus. Mazā tilpuma iepakojumus (50 – 80 litru) ražo uzņēmuma poļu sadarbības partneris, kas atrodas līdzās ražotnei. “Līdz ar to uzņēmumam ir iespēja kūdras substrāta mazo iepakojumu pakošanu veikt sadarbības partnera uzņēmumā un piedāvāt šo produkciju tirgū. Mazāka iepakojuma produkcija kļūst arvien populārāka, un to pieprasa arī profesionālie uzņēmumi. Siltumnīcu vajadzībām kūdras pārvietošanai nereti tiek izmantots roku darbs, un pārvietot kūdru mazāka tilpuma iepakojumos ir krietni vieglāk,” skaidro A. Ritenis.

Jau šobrīd Latviju var uzskatīt par kūdras eksportēšanas lielvalsti, un kūdras eksportēšanas iespējas mūsu valstij ir ļoti plašas. Kūdra ir pateicīgs eksporta produkts gandrīz uz jebkuru pasaules valsti. Siltumnīcām visbiežāk nav iespējams izmantot zemi, jo tā nav attīrīta no sēklām un citiem piemaisījumiem. Savukārt kūdra ir no baktērijām un sēklām tīra viela, augsne, kuru apstrādājot ilgstošā ražošanas procesā, iegūst substrātu. Turklāt kūdra ir daudz vieglāka nekā zeme, tādēļ ērti transportējama.

“Silu kudra” ražo kūdru un kūdras substrātus un eksportē līdz 99% saražotās produkcijas. Galvenās eksporta valstis ir Turcija un Ungārija, tiek attīstīts eksports arī uz Koreju, Japānu un Ķīnu. Kompānijas “Silu kudra” vienīgais īpašnieks ir Andris Ritenis. 2016. gadā “Silu kudra” strādāja ar 2,167 miljonu eiro apgrozījumu un guva 33 000 eiro peļņu, sasniedzot 2% rentabilitāti.
Vairāk par uzņēmumu lasiet šeit

Pievienot komentāru