Laukos
Politika

Elejā notiks seminārs par kooperāciju kā jauno lauksaimnieku virzītājspēku0

Foto: LETA/Ieva Čīka

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) šodien rīkos bezmaksas semināru “Kooperācija kā jauno lauksaimnieku virzītājspēks”, informēja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) Sanita Putniņa.

Pasākums plkst.10.30 sāksies kooperatīva “Latraps” biroja zālē, Elejā, Lietuvas ielā 16A. Reģistrācija semināram paredzēta, sākot no plkst. 10.

Semināra programmā jaunā lauksaimniece Alise Kalniņa dalīsies savā pieredzē par to, kā dzīvo un strādā lauksaimnieki Spānijā un Francijā. Savukārt Pārdošanas skolas vadītājs un lektors Jānis Viegliņš seminārā stāstīs par jauno lauksaimnieku spēju integrēties lauksaimnieku sabiedrībā savu mērķu sasniegšanai, dažādu paaudžu savstarpējo kooperāciju, jauno lauksaimnieku spēju pārdot savu produkciju vietējā un starptautiskā tirgū, ka arī kooperācijas lomu savas saražotās produkcijas pārdošanā.

LLKC Tālākizglītības nodaļas vadītājs Andis Kursītis seminārā iepazīstinās ar “Leadfarm” projekta rezultātiem, mācību materiāliem un spēlēm jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības un kooperācijas vērtību un principu izpratnes veicināšanai.

Seminārs notiks “Leadfarm” projekta ietvaros, kura mērķis ir uzlabot kooperāciju caur jaunu un inovatīvu jauno lauksaimnieku līderību, kā arī iegūt paaudžu un dzimumu balansu lauksaimniecības kooperatīvos, stiprinot jaunās paaudzes lauksaimnieku (vīriešu un sieviešu) spējas, tādējādi nodrošinot paaudžu nomaiņu ģimeņu saimniecībās un kooperatīvos.

LLKA ir dibināta 2002.gadā un apvieno LPKS un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (MPKS), kuras strādā savu biedru interesēs, samazinot to ražošanas izmaksas. Asociācijas darbības mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas attīstībai un veicināt sabiedrības izpratni par kooperācijas nepieciešamību un priekšrocībām. LLKA ir galvenais Zemkopības ministrijas sadarbības partneris lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas jautājumu risināšanā. Šobrīd LLKA ir 50 biedri.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
7 stundas