Latvijā, Politika

Elektriskais gans – mietiņi vai būve? Saimnieka iecere iestrēgst likuma nepilnībās

Kuram gan varētu ienākt prātā, ka elektriskā gana uzstādīšanai vajag iesniegt būvvaldē veselu lērumu dokumentu? Par savu ieceri apjozt 36 hekt­āru pļavu ar aploku Tukuma novada Irlavas pagasta “Annu” saimnieks Osvalds Batarags gan paziņoja būvvaldes vadītājam, taču, izrādās, ar to nav gana. Pie koka mietiem pat nebija piestiprināti vadiņi, kad viņa īpašumā ieradās būv­inspektors Jānis Rundāns, uzrakstot administratīvā pārkāpuma protokolu par patvaļīgu žoga būvniecību.

Līdz lietas izskatīšanai sēdē Tukuma būvvalde vēl nav tikusi, tai esot radušās šaubas, tāpēc lūgusi padomu Ekonomikas ministrijai un tagad gaida atbildi.

Lēmums strēgst sociālo tīklu skaidrojumos

Visparastāko elektrisko ganu ar koka mietiem, kas apjož Osvalda Bataraga pļavu, būvinspektors Jānis Rundāns kvalificējis kā inženierbūvi – žogu bez cokola ar koka, klūgu pinuma vai cita līdzīga materiāla pildījumu. Lai ko tādu uzbūvētu, esot nepieciešams paskaidrojuma raksts ar atzīmi par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi jeb, vienkāršāk sakot, dokumentu kaudze, kuru zemes īpašnieks nav sagatavojis. Būvinspektora atzinums – būvniecība uzskatāma par patvaļīgu, vainīgais jāsauc pie atbildības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 152. panta 2. daļas. Osvaldam Bataragam draud naudas sods no 140 līdz 1400 eiro…

Būvvaldes vadītāja Iveta Vistapole ir pārliecināta, ka kolēģis Rundāns rīkojies atbilstoši Būvniecības likumam un Ministru kabineta noteikumiem. “Mēs vadāmies pēc rakstītā vārda un definīcijām,” viņa piebilst. Šaubas radījuši Ekonomikas ministrijas apgalvojumi sociālajos tīklos, ka elektriskais gans nav žogs. Tāpēc būvvalde lūgusi skaidrojumu gan ministrijai, gan Būvniecības valsts kontroles birojam. “Gaidām viņu viedokli, jo ļoti bieži arī semināros mums tiek skaidrots, ko Ministru kabinets ir domājis ar konkrētu tiesiskā akta normu, tāpēc vēlamies zināt, ko viņi saprot ar žogu,” skaidro I. Vistapole. Ministrija solījusi atbildi sagatavot līdz Ziemassvētkiem. Lietas izskatīšanas termiņš būvvaldē pagarināts līdz 1. februārim.

Pievienot komentāru