Laukos
Graudkopība

Eļļas augu audzētājiem būs jāparūpējas par atbilstošiem apstākļiem sēklu paraugu noņemšanai0

Foto – Shutterstock

Eļļas augu, kā arī šķiedraugu sēklaudzētājiem būs jānodrošina Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) inspektoram sēklu parauga noņemšanai piemēroti apstākļi, tostarp gaiša telpa un tīra darba virsma, paredz valdības otrdien atbalstītie grozījumi eļļas augu un šķiedraugu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumos.

Zemkopības ministrija (ZM) skaidro, ka līdz šim eļļas augu un šķiedraugu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumos nebija noteikta prasība sēklaudzētājam nodrošināt sēklu paraugu noņemšanai piemērotus apstākļus.

Taču VAAD inspektori, noņemot sēklu paraugus, ir saskārušies ar situāciju, kad sēklu paraugi sagatavošanas laikā vairs nav atbilstoši sēklu partijai, jo tos ietekmējusi apkārtējā vide.

Nodrošinot VAAD inspektoram sēklu parauga noņemšanai piemērotus apstākļus, sēklu paraugu noņemšanas laikā nemainīsies sēklu parauga atbilstība sēklu partijai.

Tāpat MK noteikumos precizēta sēklu kvalitāti apliecinošo dokumentu izsniegšanas kārtība ziemas rapša un ripša sēklu tirdzniecībai, pirms sēklu dīgtspējas novērtēšanas pabeigšanas.

Grozījumi MK noteikumos stāsies spēkā pēc publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv