Laukos
Dārzeņi un augļi

“Elvi” : Latvijas raža jau veido pusi no dārzeņu sortimenta veikalu plauktos0

www.celinescuisine.com

Pateicoties siltajam un saulainajam laikam, Latvijas raža šogad nobriedusi ātrāk un dažāda veida dārzeņi jau veido pusi no veikalu tīkla “ELVI dārzeņu sortimenta, informē veikala pārstāvji.

Patlaban veikalu tīklā ir nopērkami gan Latvijā auguši kartupeļi, sīpoli, kabači, kāposti, cukini, bietes, gurķi, tomāti, gan arī dārzeņi, kas parasti Latvijā ienākas vēlāk – cūku pupas un ķirbji.

Īpaši aktīvi “ELVI” veikalos patlaban tiek tirgotas vietējās krūmellenes, kas nākušas no zemnieku saimniecībām “Abullāči” un “Lauberes ogas”. Ja saglabāsies ražas novākšanai labvēlīgi laikapstākļi, augusta beigās veikalā sāks tirgot arī Latvijā augušus ābolus un bumbierus.

Kā norādā SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine, veikalu tīkls gadu gaitā ir izveidojis veiksmīgu sadarbību ar daudziem Latvijas augļu un dārzeņu ražotājiem. “”ELVI dati apliecina – veikalu apmeklētājiem ir svarīgi, kurā valstī produkti ir audzēti, un, ja vien tas ir iespējams, pircēji vislabprātāk izvēlas tieši mūsu valsts preces. Latvijas dārzeņi šobrīd veido 49,7% no kopējā dārzeņu sortimenta. Nopērkami arī daudzveidīgi Latvijā audzēti zaļumi – sveramo zaļumu klāstu šobrīd veido tikai Latvijā audzēti produkti – pašmāju dilles, lociņi, pētersīļi,” teica uzņēmuma pārstāve.

Tāpat viņa atzina, ka samazinātās – 5% pievienotās vērtības nodokļa likmes un ražai labvēlīgu apstākļu dēļ dārzeņu cenas šajā gadā ir mazākas nekā pērn – kopējie statistiskas dati apliecina, ka dārzeņu cenas gada griezumā jūlijā sarukušas par 11,5%, līdz ar to pircēji sev tīkamos produktus var iegādāties lētāk.

“Augusta dati, visticamāk, būs līdzīgi. Pirktākie dārzeņi, Latvijā, protams, ir kartupeļi, burkāni, tomāti un gurķi, tomēr arvien vairāk pircēju izvēlas iegādāties arī dažādus sezonas dārzeņus – piemēram, Latvijā augušus kabaču un cukini vai cūku pupas, kas vietējo audzētāju sortimentā nav atrodami visu gadu,” tirgus tendences raksturo Vārtukapteine.

LA.lv