Laukos
Politika

Ēnu ekonomikas mazināšanai zemnieki aicina ieviest elektroniskās preču pavadzīmes0

Lai mazinātu ēnu ekonomiku, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina ieviest elektronisko preču pavadzīmju sistēmu.

LOSP sadarbībā ar Zemkopības ministriju jau ilgstoši darbojas pie ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumu sakārtošanas. Jūlijā notikušajā starpinstitūciju darba grupā LOSP kā vienu no problēmas risinājumiem, lai mazinātu nelikumīgos darījumus aicināja Finanšu ministriju, Valdību un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju mainīt esošo kārtību un ieviest elektronisko preču pavadzīmju sistēmu.

Elektronisko preču pavadzīmju sistēma lauksaimnieku vērtējumā vispirms būtu ieviešama lauksaimniecības un pārtikas precēm, jo tas palīdzētu izskaust un novērst pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpšanas shēmas, veicinātu pārtikas drošību un izsekojamību, kā arī patērētāju informēšanu, vienlaicīgi samazinot krāpšanas gadījumus ar pārtikas izcelsmi. Kaut gan šī problēma pastāv visā preču un pakalpojumu sfērā, kā arī aktualitāti guvušajā auto tirdzniecībā.

LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis norāda, ka līdztekus ierosinājumiem likumdošanas izmaiņām par elektronisko pavadzīmju ieviešanu, organizācija aicina Valsts ieņēmumu dienestu, Finanšu policiju un Valsts policijas Autopārvadājumu uzraudzības nodaļu stiprināt turpmāko sadarbību informācijas apmaiņā.

“Informācijas apmaiņa sekmē krāpniecisku pārvadājumu risku identificēšanu, kas ierobežotu ēnu ekonomiku, tai skaitā novērstu pārtikas izcelsmes un PVN krāpšanās shēmu gadījumus,” norāda Vilnītis.

LA.lv