Laukos
Politika

EP deputāti spriedīs par priekšlikumiem ES lauksaimniecības politikas vienkāršošanai0

Foto: AFP/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti no 11.decembra līdz 14.decembrim Strasbūrā notiekošajā plenārsesijā spriedīs par priekšlikumiem, kam jāpadara vienkāršāka Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politika, informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

Deputāti 11.decembrī apspriedīs priekšlikumus, kam jāpadara vienkāršāka ES lauksaimniecības politika, jāstiprina lauksaimnieku iespējas panākt izdevīgus nosacījumus sarunās ar tirgotājiem un jāpalīdz tiem labāk sagatavoties neparedzētam situācijām.

Attiecīgais balsojums paredzēts otrdien.

Jau ziņots, ka EP deputāti un dalībvalstu ministri 12.oktobrī vienojās par likumprojektu, kas paredz 2013.gada lauksaimniecības noteikumu atjaunošanu. Saņemot EP un ES Padomes apstiprinājumu, jaunie noteikumi stāsies spēkā 2018.gada 1.janvārī.

Tāpat vēstīts, ka Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reforma, kam jāstājas spēkā 2018.gadā, stiprinās lauksaimnieku pozīcijas sarunās par produkcijas pārdošanu, ļaujot visām oficiālajām lauksaimnieku organizācijām plānot ražošanas apmēru un biedru vārdā piedalīties sarunās par piegādes līgumiem, nepārkāpjot konkurences noteikumus, norādīja birojā. Tāpat izmaiņas paredz instrumentus labākai aizsardzībai no tirgus satricinājumiem un laikapstākļu, kā arī kaitēkļu un dzīvnieku slimību radītiem zaudējumiem. Eiropas Komisija (EK) krīžu gadījumā varēs ātrāk sniegt atbalstu lauksaimniekiem.

Dalībvalstīm būs plašākas pilnvaras noteikt “aktīva lauksaimnieka” kritērijus, kas ļauj pretendēt uz ES atbalsta maksājumiem. Tāpat valstis varēs ievērojami palielināt maksājumus gados jauniem lauksaimniekiem, lai piesaistītu viņus nozarei.
Vairāk par KLP lasiet šeit

LA.lv