Laukos
Dārzeņi un augļi

Padoms biteniekam. Kā ērti veikt dravas pierakstus0

Julien Tromeur/SHUTTERSTOCK ilustrācija

Jautājums. Dzirdēju, ka daudzviet tiek reklamēta dravas pierakstu sistēma, to ierunājot telefonā. Pērn varēja izmēģināt bez maksas. Cik tas maksā tagad? Vai visu laiku tiek izmantots internets? STEFANS RĪGĀ

Bitenieks un digitālās pierakstu sistēmas izstrādātājs Jānis Kronbergs skaidro, ka arī patlaban var bez maksas mēnesi izmēģināt šādu pierakstu veikšanu. Programmu sauc Bee King. Mēneša laikā varēs saprast, vai tas ir ērti, vai ir saderība ar telefonu, datoru, kā arī saņemt konsultācijas par lietošanu. Ja sistēma iepatīkas, varēs iegādāties gada abonentu, kas maksā 22 eiro. Kļūt par lietotāju var, ieejot sistēmas mājaslapā https://beeking.eu.

Šis pierakstu veids ir sevišķi izdevīgs, jo var piefiksēt lielu daudzumu informācijas, nepūloties ar kladēm vai citādiem pierakstiem. Garākus pierakstus pie stropa parasti nav laika veikt, turklāt rokas ir lipīgas ar medu.

Modernajā pierakstu veidā vienkārši var darboties ap stropiem, sistēmu iedarbinot ar balss komandu ikreiz, kad jāpieraksta kas svarīgs – novērojumi stropā, veiktie darbi u.c.

Interneta pieslēgums vajadzīgs, tikai lai ielādētu šo programmu telefonā (pagaidām darbojas vienīgi Android operētājsistēmām). Tīmeklis vēl nepieciešams, lai visu ierunāto mājās saliktu pa plauktiņiem. Pierakstus var veikt arī tādā dravā, kurā nav ne interneta pieslēguma, ne telefona sakaru uztveres zonas.

Šo pierakstu veidu iesaka izvēlēties arī Latvijas Biškopības biedrības speciālisti, jo tā var veidoties plaša pētījumu bāze, kas noderēs gan pašam biteniekam, gan visiem Latvijas biteniekiem kopumā. Protams, ja bitenieks vēlēsies dalīties ar saviem pierakstiem.

LA.lv