Laukos
Graudkopība

“Fazer Latvija” apgrozījums pērn – 25 miljoni eiro0

Publicitātes foto

Maiznīca AS “Fazer Latvija” pagājušajā gadā strādāja ar 25,359 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa saruka vairākkārt – līdz 183 743 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka kopējais apgrozījums palielinājās saistībā ar preču pārdošanas apmēra pieaugumu Latvijā. Vienlaikus apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 5,5%.

Vadība arī norāda, ka “Fazer Latvija” tirgus daļa svaigi iepakotas maizes tirgū saskaņā ar tirgus izpētes kompānijas “AC Nielsen” pētījuma datiem pērn ir palielinājusies, sasniedzot 20,9%. Pamatā tas ir saistīts ar iepriekšējos gados sāktajām kompānijas produktu portfeļa izmaiņām, prioritāri orientējoties uz tirgus segmentiem ar augstu pievienoto vērtību, kā arī efektīvām aktivitātēm tradicionālajos maizes segmentos.

2018.gadā kompānijas svarīgākie uzdevumi bija nostiprināt iepriekšējā gadā izveidoto un ieviesto jauno, efektīvāko organizācijas struktūru, turpināt apmācības un darbinieku kvalifikācijas celšanas programmas, īstenojot pasākumus darba drošības uzlabošanai.

“Fazer Latvija” vadība arī norāda, ka mērķis ir turpināt nostiprināt līderpozīcijas tirgus segmentos ar augstu pievienoto vērtību, kur attīstīti esošie produkti, kā arī radīti jauni produkti. Uzņēmuma mērķis ir tādējādi palielināt rentabilitāti, īstenojot pārdomātu produktu portfeļa pārvaldību un attīstību, un efektīvas tirdzniecības vecināšanas un zīmolu nostiprināšanas kampaņas.

“Fazer Latvija” ir reģistrēta 2000.gadā, un tās pamatkapitāls ir 17,183 miljoni eiro. “Fazer Latvija” vienīgais īpašnieks ir Somijas kompānija “Fazer Bakeries”, kas ir viens no “Fazer group” uzņēmumiem. “Fazer Latvija” maize tiek cepta ražotnē Ogrē, bet 2015. gadā Ogrē darbu sāka jauna, mūsdienīga kūku un konditorejas izstrādājumu ražotne. “Fazer” saldumus, tostarp šokolādes “Karl Fazer” un “Geisha”, ražo Somijā. Uzņēmums aizvadītā gadā beigās nodarbināja 308 darbiniekus.

LA.lv