Laukos
Tehnika

Februārī sāks ievesto traktoru kontroles uz valsts robežas0

Foto: Indulis Burka

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldi šā gada februārī plāno sākt importējamo traktoru dokumentu un fiziskās pārbaudes uz valsts robežas, informēja VTUA.

Traktoriem, ko ieved Eiropas Savienībā (ES), ir jāatbilst Eiropas Parlamenta regulas par lauksaimniecības un mežsaimniecības transportlīdzekļu apstiprināšanu un tirgus uzraudzību prasībām – jābūt marķētiem un ar izsniegtiem derīgiem atbilstības sertifikātiem.

VTUA sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis skaidroja, ka līdz šim VTUA tirgus uzraudzības darbības veica līdz ar traktortehnikas reģistrācijas brīdi – kad tehnika, jau fiziski atradās Latvijā.

“Ja līdz šim bija kārtība, ka komersants brīvi varēja neatbilstošu traktoru vai tās piekabi ievest valsts teritorijā un piedāvāt tirgū, tad ar 2019.gada februāri importējamo traktoru dokumentu un fiziskās pārbaudes, sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi, notiks uz valsts robežas jeb tā saucamajās muitas zonās, tātad atmuitot (ieviest valsts teritorijā) tehniku varēs vien tad, ja tā atbildīs regulas prasībām,” viņš skaidroja.

Saskaņā ar ES un nacionālajiem normatīvajiem aktiem preču kustību pāri ES ārējai robežai var ierobežot, piemēram, izmantojot licencēšanas sistēmas vai tirgus uzraudzības pasākumus, vai aizliegt. Preču, kurām normatīvajos aktos paredzēti importa un eksporta aizliegumi vai ierobežojumi, muitošana notiek vispārējā kārtībā, piemērojot kādu no preču muitošanas vai izmantošanas režīmiem un noformējot vienoto administratīvo dokumentu.

VTUA ir ZM pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras uzdevums ir nodrošināt traktortehnikas un tās piekabju valsts uzraudzību, piešķirt un anulēt traktortehnikas vadīšanas tiesības un izsniegt traktortehnikas vadītāja apliecības.

LA.lv