Laukos
Bizness

“Forevers” krasi kāpinājis apgrozījumu0


“Forevers”  veikalā dzelzavas ielā, Rīgā
“Forevers” veikalā dzelzavas ielā, Rīgā
Publicitātes foto

Gaļas pārstrādes uzņēmuma “Forevers” neauditētie finanšu rezultāti liecina, ka uzņēmums šā gada deviņos mēnešos sasniedzis 25,5 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas ir 11% pieaugums salīdzinājumā ar attiecīgo laiku pērn.

“Forevers” valdes loceklis Andrejs Ždans norāda, ka kāpums panākts, kā ni[šas produktu tirgotājiem strādājot ar uzticamiem klientiem un sadarbības partneriem, gan arī, maksimāli optimizējot ražošanas un pārdošanas izmaksas. Tomēr, izvērtējot pārdošanas rezultātus, jāņem vērā arī izejvielu cenu svārstības, kas neizbēgami ietekmēja produkta gala cenu un atsaucas arī uz apgrozījuma kāpumu.

“Atskatoties uz situāciju nozarē šī gada pirmo deviņu mēnešu griezumā, jāatzīst, ka to raksturo dinamiskas cenu svārstības, reaģējot uz cūkgaļas iepirkuma cenām pasaules biržās, un ražotāju spēju pielāgoties. Straujākais kāpums tika novērots vasarā, tomēr septembrī tika manītas pirmās pazīmes tam, ka cenas atkal normalizējas. Viens no iemesliem ir patēriņa sezonalitāte un dabisks pieprasījuma kritums. Otrs būtisks faktors ir globālā tirgus ietekme, Ķīnas politika samazināt importu no Eiropas valstīm par 25%. Ņemot vērā nozarei raksturīgo nepastāvību, uzskatu, ka svarīgākais uzdevums ir nodrošināt ražošanas efektivitāti,” norādīja Ždans.

Viņš arī atzina, ka uzņēmums šogad mērķtiecīgi turpina paplašināt savu veikalu tīklu, lai kāpinātu realizētās produkcijas apjomu. “Pilns ražošanas un tirdzniecības cikls palīdz saglabāt darbības efektivitāti un strādāt mūsu pircēju interesēs. Plānots, ka līdz gada beigām durvis vērs vēl līdz piecām jaunām tirdzniecības vietām,” teica uzņēmuma vadītājs.

“Forevers” tirgū strādā jau 21 gadu, uzņēmuma tirdzniecības tīklā ir 83 veikali visā Latvijā, kura darbības uzturēšanā būtisks ķēdes posms ir uzņēmuma izveidotā loģistikas sistēma.

LA.lv