Laukos
Gaļa un zivis

“Forevers” modernizēsies par vienu miljonu eiro0


“Forevers” īpašnieks Andrejs Ždans.
“Forevers” īpašnieks Andrejs Ždans.
Foto – Karīna Miezāja

Gaļas pārstrādes uzņēmums SIA “Forevers” ieguldīs līdz vienam miljonam eiro ražošanas un iepakojuma iekārtu modernizēšanā, informēja uzņēmumā.

Galvenais investīciju projekta īstenošanas mērķis ir palielināt ražošanas efektivitāti un jaudu, kā arī nodrošināt augstāku ražotās produkcijas kvalitāti.

Investīcijas ražotnes modernizēšanā ir daļa no kopējās “Forevers” investīciju programmas, līdzekļus novirzot uzņēmuma izaugsmē. Kopumā šī gada laikā uzņēmums attīstībā investēs 1,5 miljonus, pusmiljonu eiro ieguldot arī savas veikalu ķēdes attīstīšanā.

“Lielākā daļa “Forevers” gaļas produkcijas tiek realizēta vietējā tirgū. Līdz ar jaunu uzņēmuma veikalu atvēršana, pieaug arī nepieciešamība palielināt saražotās produkcijas apjomu. Ražotnes modernizācija un jaunu iekārtu ieviešana ir likumsakarīgs solis, lai optimizētu ražošanas procesus. Lai arī šobrīd vairāk koncentrējamies uz vietējā tirgus apgūšanu un savu pozīciju stiprināšanu, jau šobrīd domājam eksporta virzienā, kas ļaus uzņēmumam attīstīties un audzēt vēl lielāku pircēju loku,” sacīja “Forevers” valdes loceklis Andrejs Ždans.

Neraugoties uz to, ka klienti kļūst prasīgāki, “Forevers” novērojumi liecina, ka šobrīd pircēju uzticība vietējiem ražotājiem palielinās. Turklāt vairākos pētījumos tiek secināts, ka gaļa un gaļas produkti ir pieprasīti pircēju vidū, kļūstot par galveno ikdienas maltīšu sastāvdaļu, norādīja “Forevers” pārstāvji.

Atsevišķās preču grupās gaļas produkciju biežāk izvēlas specializēto veikalu plauktos un to popularitāte pircēju vidū turpina pieaugt. Saskaņā ar pētījuma kompānijas “Rait” veikto aptauju, katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs sardeles un kūpinātus gaļas produktus iegādājas specializētajos veikalos. Gada laikā palielinājies arī pusfabrikātu pieprasījums, tam augot par 4% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Aptauja veikta 2019.gada janvārī sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Rait”. Tajā piedalījās 1022 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 65 gadiem; 48% vīriešu un 52% sieviešu.

“Forevers” ir lielākais vietējais gaļas pārstrādes uzņēmums Latvijā, kas tirgū strādā jau vairāk nekā 22 gadus. Uzņēmuma ražotnē, ievērojot Eiropas Savienības ražošanas standartus, katru dienu tiek saražotas un iepakotas vairāk nekā 55 tonnas gaļas produkcijas. “Forevers” tirdzniecības tīklā šobrīd ir 88 veikali visā Latvijā, kura darbības uzturēšanā būtisks ķēdes posms ir uzņēmuma izveidotā loģistikas sistēma.

“Forevers” 2017.gadā strādāja ar 34,953 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 32% – līdz 1,019 miljoniem eiro.

“Forevers” reģistrēts 1996.gadā, un tā pamatkapitāls ir 6,305 miljoni eiro. “Forevers” ražo desas, cīsiņus, kūpinājumus, kā arī svaigas gaļas produkciju.

LA.lv