Laukos
Atpūta

FOTO. Džungļi zilo ezeru zemē. Aicina laivu braucienā “Lost in Latgale”0


Ekotūrisma maršrutā “Lost in Latgale”.
Ekotūrisma maršrutā “Lost in Latgale”.
Publicitātes foto.

Šovasar Latvijas aktīvās atpūtas galamērķu kartē ir iezīmējies jauns un interesants pieturpunkts “Lost in Latgale” jeb autentisks ekotūrisma piedzīvojums – Krāslavas novada Kombuļu pagastā ir iespēja doties gida vadītā kajaku braucienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu, kura laikā iepazīt apkārtnes dabu, kultūrvēsturi un piedzīvot īstus džungļus zilo ezeru zemē.

Sauleskalna apkārtne, pateicoties neparastām ezeru sistēmām un tūrisma bāzei “Sauleskalns” savulaik bija iecienīta kūrorta vieta un pārgājienu galamērķis atpūtniekiem no daudzām toreizējām padomijas republikām. Mūsdienās kalna un apkārtnes vārds plašāk izskanēja divu Latvijas Dabas fonda (LDF) ekspedīciju rezultātā 2014. un 2016. gadā, kuru laikā ezeros tika atklātas unikālas ekosistēmas, kas saglabājušās neskartas kopš Ledus laikmeta.

Sadarbībā ar LDF šobrīd top īsfilma par reģiona unikālo floru un faunu, Sauleskalna kalna stāstu un Vagaļu ģimeni, “Lost in Latgale” īpašniekiem, kas viesiem senā siena šķūnī, iekārtotā par Latgaļu senlietoto mantu krātuvi, tiks demonstrēta pirms laivu brauciena jau šosezon.

“Lost in Latgale” aizsākās vairāk nekā pirms desmit gadiem, kad ģimenes mīlestība pret vietu, kurā viņi dzīvo, savienojās ar studiju gadu tūrisma sporta pieredzi un rezultējās izstrādātā un izpētītā laivošanas maršrutā, kur aizmirsties no ikdienas, pavadīt laiku ar mīļajiem, saliedēties un baudīt neticamu, nepieradinātu dabas skaistumu.

Šis ir pirmais gads, kad laivošanas piedzīvojums tiek piedāvāts plašākai auditorijai.

Maršruts ietver aptuveni 15 km garu airēšanas posmu sešu stundu garumā cauri pieciem Sauleskalna apkārtnes ezeriem un tos savienojošajām upēm, kanāliem ar saturiskiem un aktivitāšu pieturpunktiem. Drošs un interesants maršruts, kas labi derēs ikvienam, kuru kopumā interesē lietas un pozitīvas emocijas, kā arī Latvijas izziņa prom no ierastajiem tūrisma ceļiem.

Šogad tika aizvadīts arī pirmais publiskais laivu brauciens pa Sauleskalna maršrutu, pulcējot vairāk nekā 20 lielus un mazus atsevišķus interesentus, kuri kopā pārvarēja dabas veidotus šķēršļus, iepazina apkārtni un noslēgumā baudīja uz ugunskura pagatavotu maltīti. Nākamie publiskie laivu braucieni šosezon tiek plānoti 21. jūlijā un 16. augustā. Detalizēta programma un pieteikšanās informācija atrodama “Lost in Latgale” Facebook lapā.

Lost in Latgale

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas